Teatr Księżnej Doroty działający przy Żagańskim Pałacu Kultury

Od marca w Żagańskim Pałacu Kultury rusza, po długiej przerwie Teatr Księżnej Doroty w Żaganiu. Mamy nadzieję, że będzie to początek nowego teatru, który wrośnie w kulturalną tradycje Żagania. Wspólnie możemy stworzyć Teatr na miarę czasów Doroty de Talleyrand-Périgord. Zapraszamy więc młodzież i dorosłych do udziału w teatralnej przygodzie.

Sekcja Teatralna spotyka się we wtorki i czwartki od godz. 16:30 w Sali kurlandzkiej ŻPK.


 

O instruktorze

Urodził się i wychował na Mazurach. Tam też rozpoczął swoją przygodę z teatrem i recytacją. Pierwsze kroki na scenie postawił w Teatrze im. Józefa Wędrzyna w Ełku oraz teatrze amatorskim „30 Minut” w Ełckim Centrum Kultury. W roku 1998 postanowił jednak skierować kroki do Wyższej Szkoły Oficerskiej w Poznaniu po której ukończeniu podjął służbę w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Żaganiu na stanowisku dowódcy plutonu następnie dowódcy kompani czołgów i szefa sekcji operacyjnej. W międzyczasie rozwijał swoje zainteresowania teatralne i recytatorskie w amatorskim teatrze Kwadrat przy Klubie Garnizonowym w Żaganiu oraz Żagańskim Pałacu Kultury gdzie prowadził teatr amatorski „Birona”. W swoim dorobku ma wiele ról teatralnych, monodramów i recytacji za które był nagradzany, lecz za swój największy sukces uważa występ w Piwnicy Pod Baranami oraz w Teatrze Polskim w Warszawie. Po zakończeniu służby w Wojsku Polskim na stanowisku Szefa Sekcji WFiS 11DKPanc, przeszedł na emeryturę by ponownie poprowadzić teatr w Żagańskim Pałacu Kultury.

Ma Żonę Agnieszkę i syna Ernesta. Prócz teatru lubi podróże i sport nie koniecznie przed telewizorem.

Co nowego w sekcji…

We wnętrzach Żagańskiego Pałacu Kultury trwają próby sekcji teatralnej „Teatr Doroty de Talleyrand-Périgord”, która spotyka się w ramach Szkoły Talentów ŻPK.
Aktorzy przygotowują się do wystawienia sztuki „TRZY KOMEDIE CZECHOWA OŚWIADCZYNY, NIEDŹWIEDŹ, JUBILEUSZ”.
🎭🎭🎭
Premiera spektaklu już 11 grudnia godz. 17.00 w sali Kryształowej Żagańskiego Pałacu Kultury
(Pozostałe terminy to 18 i 19 grudnia godz. 17.00)
Gościnnie wystąpi zespół kameralny: Con Anima Musica
Szczegóły niebawem….
📷📸
Póki co zapraszamy do galerii zdjęć, które wykonała Anna Pitera.
Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas