Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny (od października do kwietnia) projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.

Już po raz kolejny zapraszamy szkoły i przedszkola do udziału w Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, uzupełnione prelekcją, omówieniem i propozycją warsztatów plastycznych, kartą pracy, scenariuszem lekcji oraz analizą psychologiczną.

Udział w NHEF wzbogaci programy wychowawczo-profilaktyczne szkoły, a oglądane filmy mogą stanowić inspirujący punkt wyjścia do działań wychowawczych zarówno w szkolnej klasie, jak i w domu. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pozostają w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jak to działa?
Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl (szczegółowe opisy cykli znajdują się w katalogu oraz na stronie internetowej https://nhef.pl/) i od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do Kina Inter w Żagańskim Pałacu Kultury. Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona danemu zagadnieniu.

Formularz zgłoszeniowy i harmonogram:
https://panel.nhef.pl/zgloszenie

Katalog: https://nhef.pl/upload/2023/08/katalog-23-24-nhef_www_1.pdf

Bilety: 10 zł/os. (opiekunowie bezpłatnie)

Miejsce: sala Inter ŻPK (ul. Szprotawska 4, Żagań)
Więcej informacji pod nr tel. 68 477 64 79 bądź e-mail: p.pietrzyk@zpk.zagan.pl

Strona projektu: www.nhef.pl

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to program edukacyjny realizowany obecnie w blisko 74 miastach w Polsce, w którym co miesiąc uczestniczy 58 tysięcy uczniów. Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Listopadowe spotkania w Kinie Inter w ramach ogólnopolskich Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej trwają w najlepsze. Dzisiaj odbyły się seanse dla biorących udział w projekcie przedszkoli (polski serial ``Basia``) oraz kl. 4-6 (kenijsko-niemiecki ``Supa Modo``). Jak zwykle poruszyliśmy wiele ważnych wątków związanych z fabułą filmów, a wśród nich przyjaźń i radzenie sobie w trudnych sytuacjach wysuwały się na plan pierwszy.

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas