Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny (od października do kwietnia) projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.

Ruszyły zapisy do żagańskiej edycji Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, czyli największego w kraju filmowego projektu dla przedszkoli i szkół.
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dostosowane są do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Program opiera się na cyklach tematycznych, w ramach których prezentowane są wyjątkowe filmy. Prelekcje naszych prelegentów stanowią uzupełnienie projekcji. Projekt trwa od 10 października 2021 r. do 30 kwietnia 2022 r. – obejmuje siedem spotkań edukacyjnych odbywających się raz w miesiącu.
W Żaganiu oferujemy następujące cykle:
1. Przedszkole – Chodzę do kina
2. Szkoła podstawowa 1–3 – Filmowe podróże
3. Szkoła podstawowa 4–6 – Kino współczesne
4. Szkoła podstawowa 7–8 – Świat wartości
5. Szkoła ponadpodstawowa – Wielokulturowość w filmie
Cena biletu dla jednego ucznia na jeden pokaz: 10 zł

Formularz zgłoszeniowy (wraz z harmonogramem): https://panel.nhef.pl/zgloszenie/

Zapisy trwają do 5 października.
Miejsce: sala Inter ŻPK (ul. Szprotawska 4, Żagań)
Więcej informacji pod nr tel. 68 477 64 78 bądź e-mail: m.wieczerzynski@zpk.zagan.pl

Strona projektu: www.nhef.pl

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to program edukacyjny realizowany obecnie w blisko 74 miastach w Polsce, w którym co miesiąc uczestniczy 58 tysięcy uczniów. Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Listopadowe spotkania w Kinie Inter w ramach ogólnopolskich Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej trwają w najlepsze. Dzisiaj odbyły się seanse dla biorących udział w projekcie przedszkoli (polski serial ``Basia``) oraz kl. 4-6 (kenijsko-niemiecki ``Supa Modo``). Jak zwykle poruszyliśmy wiele ważnych wątków związanych z fabułą filmów, a wśród nich przyjaźń i radzenie sobie w trudnych sytuacjach wysuwały się na plan pierwszy.

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas