Chór Octavia

Sekcja chóru

Sekcja chóru w CK to przede wszystkim członkowie istniejącego od 2009 r. Chóru Octava. Jest to grupa ludzi pełnych zamiłowania do muzyki poważnej i niepoważnej, pełnych zapału do wyrażania się przez śpiew, ale przede wszystkim pragnących przeżyć wielką przygodę artystyczną. Chór Octava to czterogłosowy chór mieszany. Repertuar chóru to wielkie bogactwo muzyki chóralnej od średniowiecza do czasów współczesnych. Oprócz repertuaru a’cappella członkowie chóru czerpią wielką satysfakcję z wykorzystania form wokalno – instrumentalnych.

Sekcja chóru powstała by zachęcić mieszkańców Żagania, poszukujących  sposobu na artystyczne spędzanie wolnego czasu do wspólnego śpiewania. Uczestnictwo w sekcji daje możliwość zgłębienia całego bogactwa muzyki i poszerzenia wiedzy z zakresu emisji głosu i wrażliwości muzycznej, a także poznania nowych ludzi i czerpania przyjemności z przebywania z nimi oraz prezentowania swoich umiejętności podczas koncertów.

Sekcję prowadzi Pani Monika Maszkowska. Zajęcia odbywają się we wtorki od 17.30 w sali 041 Pałacu Książęcego w Żaganiu. Serdecznie zapraszamy!

 


Instruktorem sekcji jest Monika Maszkowska, która ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. H. Wieniawskiego oraz Samorządową Szkołę Muzyczną II stopnia w Żaganiu w zakresie gry na skrzypcach. Jest absolwentką Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, który ukończyła z tytułem magistra w specjalności edukacja muzyczna oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych.

W 2013 roku uzyskała dyplom licencjacki na kierunku instrumentalistyka w specjalności skrzypce w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, a dwa lata później dyplom magisterski tej samej specjalności w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Na co dzień nauczyciel chóru, klasy skrzypiec i kształcenia słuchu w PSM I i II stopnia w Żaganiu (do 2020 roku również nauczyciel w PSM I stopnia w Żarach). Od sierpnia 2013 roku pracuje jako dyrygent chóru „Octava” z Żagania, natomiast od 2015 roku również jako prowadząca Sekcję Chór w Żagańskim Pałacu Kultury. Muzyka to jej zawód i wielka pasja.

 

.

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas