Zakończenie Roku Akademickiego 2016/2017 UTW

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli i podsumowali rok pracy. Spotkają się ponownie po wakacjach.

Uroczystość odbyła się w środę (14 czerwca) w restauracji Piastowska. – Na początku chciałbym, abyśmy uczcili pamięć Mariana Ryszarda Świątka, który od nas odszedł, a także innych osób, które pożegnaliśmy – zaproponował zebranym burmistrz Daniel Marchewka, który wziął udział w podsumowaniu roku akademickiego UTW wraz z dyrektorem Zbigniewem Białkowskim, szefem Departamentu Infrastruktury i Oświaty w magistracie oraz Wandą Winczaruk, przewodniczącą rady miasta.

Zebrani uhonorowali M. R. Świątka, który aktywnie działał w UTW i prowadził zajęcia z regionalistyki. Odszedł 7 czerwca.

Najważniejszymi osobami byli studenci. – Największe zainteresowanie zajęciami jest zwykle jesienią, gdy słuchacze mają mniej obowiązków – tłumaczy Beata Tołpa, dyrektor Centrum Kultury w Żaganiu. – Jest ich od 210 do 250, a nawet 260. To nasza najliczniejsza sekcja.

Dyrektor CK zorganizowała dla zebranych niespodziankę w postaci koncertu najpiękniejszych przebojów filmowych w wykonaniu Jagody Urbankiewicz (wiolonczela) i Kamila Bucholca (organy elektroniczne).

W mijającym roku akademickim można było skorzystać aż z trzech lektoratów: języka włoskiego, angielskiego i niemieckiego. Oprócz tego seniorzy uczyli się surfowania po internecie i podstaw komputera na zajęciach z informatyki, uczyli się historii regionu, uczestniczyli w zajęciach z gimnastyki, pływania i jogi. Tańczyli i śpeiwali.

Swoje umiejętności zaprezentowali na scenie. Słuchacze lektoratu języka włoskiego żywiołowo zaśpiewali wielkie szlagiery: Volare Adriano Celentano i Marinę Roberto Zucaro. Ich wykonanie tak bardzo podobało się publiczności, że śpiewała razem z wykonawcami. Wśród uczestników lektoratu włoskiego była Stanisława Szczepanik – przewodnicząca zarządu UTW i szefowa zespołu artystycznego Pod Różą. Wykonawcom akompaniował na akordeonie Włodzimierz Czernisz, autor muzyki do piosenek S. Szczepanik.

Słuchacze lektoratu języka niemieckiego deklamowali utwór Die Loreley Heinricha Heine’go, zaś uczący się języka angielskiego zaśpiewali Tonight, piękną piosenkę, znaną z wykonania Davida Bowie i Tiny Turner.

Później scenę zdominował zespół Pod Różą, który pochwalił się kolejnym z wielu sukcesów – tytułem laureata na przeglądzie w Gościeszowicach.zakończenie-UTW-6zakończenie-UTW-7zakończenie-UTW-8zakończenie-UTW-3zakończenie-UTW-2zakończenie-UTW-1zakończenie-UTW-52zakończenie-UTW-51zakończenie-UTW-46zakończenie-UTW-47zakończenie-UTW-48zakończenie-UTW-49zakończenie-UTW-50zakończenie-UTW-41zakończenie-UTW-42zakończenie-UTW-43zakończenie-UTW-44zakończenie-UTW-45zakończenie-UTW-40zakończenie-UTW-39zakończenie-UTW-38zakończenie-UTW-37zakończenie-UTW-36

zakończenie-UTW-48zakończenie-UTW-47zakończenie-UTW-46zakończenie-UTW-45zakończenie-UTW-44zakończenie-UTW-39zakończenie-UTW-40zakończenie-UTW-42zakończenie-UTW-41zakończenie-UTW-43zakończenie-UTW-38zakończenie-UTW-37zakończenie-UTW-36zakończenie-UTW-35zakończenie-UTW-34zakończenie-UTW-29zakończenie-UTW-30zakończenie-UTW-31zakończenie-UTW-32zakończenie-UTW-33zakończenie-UTW-28zakończenie-UTW-27zakończenie-UTW-26zakończenie-UTW-25zakończenie-UTW-24zakończenie-UTW-19zakończenie-UTW-20zakończenie-UTW-21zakończenie-UTW-22zakończenie-UTW-23zakończenie-UTW-18zakończenie-UTW-9zakończenie-UTW-10zakończenie-UTW-11zakończenie-UTW-12zakończenie-UTW-13

Zapisz