Za co kocham kino?

W związku z dzisiejszym świętem zakochanych mamy dla Państwa dwie wyjątkowe propozycje filmowe. Pierwsza z nich to nasz autorski wideo-felieton, którego temat przewodni brzmi „Za co kocham kino?”.
 
Poznamy w nim intrygujące refleksje i wspomnienia osób związanych z żagańską kulturą filmową oraz historią miasta. Druga to seans na dziś, czyli nostalgiczna opowieść o miłości do kina rozgrywająca się na peryferiach Dolnego Śląska (zdjęcia kręcono w Lubomierzu, na stacji kolejowej Pilchowice Nielestno i nad Jeziorem Pilchowickim). Film „Kocham Kino” (1988) to wariacja nt. motywu, który znamy z powstałego w tym samym czasie kultowego obrazu „Cinema Paradiso” (1988) w reżyserii Giuseppe Tornatore:
 
Jak już pisaliśmy wcześniej, nasza propozycja nawiązuje do jednego z najważniejszych kinowych programów telewizyjnych, który przez lata kształtował gusta i wyznaczał kierunek kultury filmowej. Mowa oczywiście o Kocham Kino Grażyny Torbickiej.
 
Jakie macie Państwo wspomnienia związane zarówno z tym programem, jak również z wymienionymi filmami? Jesteśmy przekonani, że temat wspomnień dotyczących żagańskich kin także nie został jeszcze wyczerpany. A tak właściwie, za co kochacie kino?!
Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas