Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Teatr Księżnej Doroty: ,,Mąż zmarł, ale już mu lepiej”

10 grudnia 2022 | 17:00 - 18:30

Ruszyła sprzedaż biletów na najnowszy spektakl Teatru Księżnej Doroty ,,Mąż zmarł, ale już mu lepiej”, który odbędzie w sali Kryształowej ŻPK.
Premiera: 5 listopada, godz. 17.00
Drugi spektakl 6 listopada, godz. 17.00
Trzeci spektakl: 12 listopada, godz. 17:00
Czwarty spektakl: 10 grudnia, godz. 17:00
Bilety 15 zł do nabycia w pok. 187 – ul. Szprotawska 4.
Prawdziwe życie zaczyna się po śmierci. Leon Stachurski, emerytowany fizyk, od dawna tylko przeszkadzał żonie. Nauczona doświadczeniem sąsiadki podsuwa mu jabłecznik i, zgodnie z planem, rano znajduje w łóżku sztywne ciało. Na nic jednak toczek z woalką i szybko wydany akt zgonu – zmarły odzyskuje oddech na rękach grabarza. Prawdziwa tragifarsa rozegra się w szpitalu, do którego zjeżdżają się dziennikarze z gazety, radia i telewizji, aby przekazać światu wieść o zmartwychwstałym Leonie. Izabela Degórska – sama z zawodu dziennikarka – ironicznie przedstawia świat mediów, nieustannie szukających sensacji. Zderza oczekiwania mieszkańców małego miasteczka, którzy pragną zaistnieć przed kamerą telewizyjną, z brutalnością reporterów, dowolnie wykorzystujących i interpretujących ich wypowiedzi. Niestety, w artykułach o wyrodnej córce, żonie – kobiecie bez serca czy pijanym lekarzu, który stwierdził zgon żywego człowieka, kryje się ziarno prawy o mieszkańcach Goryczewa…

Czarny humor, błyskotliwe dialogi, zaskakujące sytuacje i świetnie nakreślone postaci. Na szczególną uwagę zasługuje scena interaktywna. Komedia została nagrodzona między innymi w Ogólnopolskim Konkursie Komediopisarskim pod hasłem „Miłość w czasach zarazy” zorganizowanym przez Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego (X Festiwal Talia).

 

 

 

 

Szczegóły

Data:
10 grudnia 2022
Czas:
17:00 - 18:30
Wydarzenie kategorie:
, , ,

Miejsce

Sala Kryształowa, Żagański Pałac Kultury
Szprotawska 4
Żagań, lubuskie 68-100 Poland
Telefon:
(68) 477 64 78

Organizator

Żagański Pałac Kultury
Telefon:
(68) 477 64 78
Email:
sekretariat@zpk.zagan.pl
Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas