Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

SPOTKANIE Z PIOSENKĄ TURYSTYCZNĄ I ŻEGLARSKĄ

14 czerwca - 15 czerwca

Więcej na:
SPOTKANIE Z PIOSENKĄ TURYSTYCZNĄ I ŻEGLARSKĄ ŻAGAŃ
Występujące zespoły podczas 29 Spotkania z Piosenką Turystyczną i Żeglarską
14.06.2024
Zespół „Pod Prąd” to zespół grający autorską muzykę z nurtu turystyczno – poetyckiego. Na ich koncie są dwie płyty- „Sprawy damsko – męskie” z 2019 oraz „Droga” z 2021 roku. Obecnie pracują nad kolejną płytą, na której znajdą się utwory do tekstów Wiesławy Kwinto – Koczan oraz Aleksandra Sobali. Ubiegły rok dla zespołu okazał się być przełomowy- z jednej strony zmiany personalne, z drugiej- duże sukcesy na festiwalach i przeglądach; Grand Prix na XI Festiwalu Piosenki Turystycznej SpłyWarka w Warce, I miejsce na Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Żeglarskiej w Żaganiu, II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka w Głuchołazach czy II miejsce na Festiwalu Przy Kominku w Kielcach. Aktualny skład zespołu to- Aleksandra Mazurkiewicz- śpiew, Aleksander Matuszewski- śpiew, gitara akustyczna, autor piosenek, Mariusz Czyżniejewski- śpiew, gitara elektryczna, autor piosenek, Dariusz Langa- śpiew, skrzypce, Leszek Krzos- gitara basowa, Krzysztof Krzos ( gościnnie)- cajon, przeszkadzajki.

Zespół muzycznym „Zagrali i Poszli” wykonuje „piosenkę drogi”. Jest to połączenie folku, country, bluegrassu, piosenki turystycznej, żeglarskiej i ballady. Śpiewają głównie utwory autorskie wykorzystując bogate instrumentarium: skrzypce, mandolina, banjo, gitary, ukulele, akordeon, perkusja. Obecni na muzycznych scenach od 1990 roku. Laureaci wielu ogólnopolskich festiwali: Ogólnopolski Przegląd Piosenki Literackiej WIBRAMY 1998 – I miejsce Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie 2013 (II miejsce w konkursie na najlepszą piosenkę) i 2014 (dwa wyróżnienia) IX Szanta Claus Festiwal w Poznaniu 2014 – I miejsce XXXV Międzynarodowy Festiwal Shanties w Krakowie 2016 – nagroda Prezydenta Miasta Krakowa Promotor Kultury 2014 Gniezno XXIX Festiwal Piosenki Turystycznej i Studenckiej Bakcynalia w Lublinie 2015 – I miejsce 40, 41 i 44 Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA w Łodzi (wyróżnienie 2014, 2015), 2019 (nagroda publiczności) Nagroda Kulturalna Miasta Gniezna „Królik 2016″ Festiwal Danielka 2019 (nagroda publiczności)
 W Żaganiu gościli już kilka razy przy okazji Spotkań z Piosenką Turystyczną i Żeglarską, mają tu wielu przyjaciół oraz spore grono fanów.
15.06.2024

Grzegorz „GooRoo” Tyszkiewicz i Krzysztof Szmytke zaprezentują piosenki żeglarskie i szanty, oraz piosenki z szeroko rozumianego nurtu muzyki popularnej: „covery” z repertuaru wykonawców polskich i zagranicznych – wraz z prowadzeniem.
Grzegorz „GooRoo” Tyszkiewicz działalność artystyczną wykonuje od ok. 25 lat. Jako solista i w ramach zespołów muzycznych (Packet, Krewni i Znajomi Królika, Smugglers, GooRoo Band) występował, zdobywał i zdobywa nagrody na licznych festiwalach w kraju (m. in. w Sali Kongresowej w Warszawie) i zagranicą (USA, Kanada, Niemcy, Szwecja, Dania, Finlandia). Reżyseruje i prowadzi koncerty oraz zasiada w jury w ramach największych i najbardziej prestiżowych festiwali szantowych.

Zespół Mietek Folk to energetyczna kombinacja pieśni morza, rytmicznego folku, country, a nawet rocka. Wykonują piosenkę żeglarską spod znaku czarnej bandery. Piszą autorskie teksty w morskich klimatach – przewrotne, literackie, zawierające dużą dawkę humoru, często w oparciu o autentyczne wydarzenia z historii nowożytnego piractwa. Regularnie goszczą na scenach najważniejszych wydarzeń związanych z piosenką żeglarską. Mają lekki, pozbawiony barier sposób kontaktu z publicznością oraz spora dawkę improwizacji są od lat doceniani nie tylko przez widzów, ale także przez gospodarzy tawern, klubów, organizatorów festiwali żeglarskich i eventów firmowych. Najważniejsze jest dla nich jednak to, że rezultatem spotkania publiczności z muzyką Mietek Folk jest zawsze doskonała zabawa. Dorobek stanowi 5 płyt z autorskimi programami opowiadającymi o piratach. Każda inna, bo tworzyli je na różnych etapach rozwoju artystycznego, ale wszystkie w pełni autentyczne. Kolejne nie mogłyby istnieć bez poprzednich, więc zapraszamy do zanurzenia się we wszystkich nagraniach, ale przede wszystkim, czekają na Was na koncertach!

Zapraszamy!!!

 

Szczegóły

Start:
14 czerwca
Koniec:
15 czerwca
Wydarzenie kategorii:
, , , , ,

Miejsce

Żagański Pałac Kultury
Szprotawska 4
Żagań, lubuskie 68-100 Poland
Telefon:
(68) 477 64 78
Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas