Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SPACERKIEM PO ŻAGANIU – WYSTAWA ANDRZEJA TATARYNOWICZA

12 maja | 16:00 - 18:00

Andrzej Tatarynowicz pochodzi ze Świebodzina, zajmuje się rysunkiem, akwarelą oraz malarstwem. Zainteresowanie sztuką przejawiał od lat młodzieńczych. Ciągła chęć rozwoju i pasja sprawiły, że w latach 80-tych pobierał lekcje malarstwa u artystki Bożeny Wahl oraz u boku Tadeusza Pietucha, konserwatora zabytków podczas renowacji obrazów drogi krzyżowej w kościele Wniebowzięcia NMP w Żaganiu. Wtedy poznał żonę i związał się z miastem. Od około 7 lat mieszka z żoną w Żaganiu, poznaje miasto i przechadzając się ulicami zauważa jego piękno. Na swoich akwarelach i rysunkach przedstawia miejskie zabytki, piękne kamienice oraz pałac i okalający go park. Rysuje i maluje drobne detale architektoniczne – ukazując ich piękno. Malarstwo dla niego jest rodzajem terapii, poprzez odwrócenie uwagi pomaga uporać się z problemami zdrowotnymi. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. W 2008 roku, w rodzinnym Świebodzinie odbyła się wystawa prac malarskich, a teraz pragnie przedstawić Państwu swoje spojrzenie na Żagań.

ŻAGAŃSKI PAŁAC KULTURY

12.05.2024 NIEDZIELA

GODZINA 16:00

 

Spacerkiem po Żaganiu
AKWARELE
Wykonując swoje prace staram się uchwycić w nich urok żagańskich budowli. Wiele z nich zachowało się w niezłym stanie. Malując je mam nadzieję przyczynić się, by o nich pamiętać i spojrzeć na nie z innej strony, by się zatrzymać. Pragnę malować prace syntetyczne i klarowne, przenoszące obiekty w wymiar zarezerwowany wyłącznie dla rysunków i akwareli.
Warte zauważenia i uwiecznienia są zarówno Pałac i jego otoczenie, piękne kamienice, szkoły, kościoły czy pomniki, ale także piękne pejzaże i malownicza rzeka.
Chcę, by tworzyły nastrój refleksji i zadumy nad przemijaniem i pięknem budowli żagańskich i ich otoczenia. Zabiegani, nie zawsze je zauważamy, a to przecież nasze dziedzictwo, wytwór rąk ludzkich, spuścizna naszych przodków.
Mieszkam w Żaganiu, gdzie mam swoją pracownię. W latach 80-tych ubiegłego wieku brałem udział w pracach konserwatorskich przy renowacji drogi krzyżowej w kościele Wniebowzięcia NMP w Żaganiu i tu poznałem swoją przyszłą żonę.
Żagań stał mi się bliski, często tu z żoną przyjeżdżaliśmy, a od niedawna tu mieszkamy.
Od wielu lat pasjonuje mnie malarstwo i rysunek. Pobierałem prywatne lekcje nauki malarstwa u profesjonalnych artystów. Maluję głównie obrazy w technice olejnej, są to pejzaże, portrety oraz kopie dzieł dawnych mistrzów. Chętnie wykonuję też rysunki i akwarele. Wykonałem wiele prac dla prywatnych kolekcji, kościołów i szkół.
Andrzej Tatarynowicz

Szczegóły

Data:
12 maja
Czas:
16:00 - 18:00
Wydarzenie kategorie:
, ,

Miejsce

Żagański Pałac Kultury
Szprotawska 4
Żagań, lubuskie 68-100 Poland
Telefon:
(68) 477 64 78
Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas