Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KONCERT INAUGURACYJNY XXVI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU PIANISTYCZNEGO im. HALINY CZERNY – STEFAŃSKIEJ W WYKONANIU JAKUBA KUSZLIKA

13 lutego | 18:00 - 20:00

Zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu Jakuba Kuszlika.

Data: 13 lutego 2024 r.
godz. 18:00
Miejsce: Sala Kryształowa, Żagański Pałac Kultury

 

Biografia:

Jakub Kuszlik – laureat IV nagrody na XVIII Konkursie Chopinowskim a także nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków na XVIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie jest wybitnie utalentowanym absolwentem klasy fortepianu prof. Katarzyny Popowej – Zydroń w bydgoskiej Akademii Muzycznej. Jest także laureatem II nagrody X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2016), półfinalistą Konkursu Beethovena w Bonn (2017). W marcu 2019 roku Jakub Kuszlik zdobył II nagrodę w Hilton Head International Piano Competition w USA, a w czerwcu 2019 III nagrodę w Top of the World International Piano Competition w Tromsø w Norwegii.

Koncertował w Polsce i za granicą, między innymi w USA, Japonii, Wietnamie, Niemczech, Włoszech, Grecji, Norwegii, Armenii, Islandii, ZEA, Kanadzie, Brazylii, Kosowie, Chile, na Litwie i we Francji. W listopadzie 2018 pianista wystąpił z ogromnym sukcesem w Lincoln Center w Nowym Jorku.

W lutym 2022 ukazał się jego pierwszy solowy album „Brahms, Chopin”, wydany przez Polskie Radio i zawierający nagrania z recitalu w Studio Koncertowym Polskiego Radia.

W grudniu 2022 roku ukazał się drugi album płytowy artysty „Chopin-Debussy”.

W recenzji The Gramophone  Jed Distler napisał: „Zwykle skupiam się na pianistach, których cechy charakteru, talenty i dziwactwa (lub ich brak) łatwo się ujawniają. W związku z tym kilka „czarnych koni” niemal umknęło mojej uwadze, jak choćby Jakub Kuszlik. Obejrzałem ponownie występ Kuszlika w drugim etapie i szybko zdałem sobie sprawę, jak bardzo go nie doceniałem. Kuszlik jest tak muzykalny, że jego niezwykłą wirtuozerię zauważa się dopiero po fakcie. On urodził się, by grać Chopina.”

 

Szczegóły

Data:
13 lutego
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie kategorii:
, , , ,

Miejsce

Sala Kryształowa, Żagański Pałac Kultury
Szprotawska 4
Żagań, lubuskie 68-100 Poland
Telefon:
(68) 477 64 78
Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas