Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Jazz w pałacach, dworach i …”

28 września 2023 | 20:00 - 21:30

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Jazz w pałacach, dworach i …”. Tym razem spotykamy się w sali kryształowej Żagańskiego Pałacu Kultury przy ul. Szprotawskiej 4. Wydarzenie odbywa się w ramach Jubileuszu 70-lecia służb konserwatorskich na Ziemi Lubuskiej, wstęp jest bezpłatny.
Czwartek, 28.09.2023 r.
godz. 20:00
Wstęp wolny
Wystąpią dla nas znakomici jazzmani PEŁECH & HORNA DUO – WOJCIECH PRUSZYŃSKI
Krzysztof Pełech – gitara
Robert Horna – gitara
Wojciech Pruszyński – fortepian
Pełech & Horna Duo to duet gitar klasycznych specjalizujący się w wykonywaniu oryginalnych aranżacji w stylu samby, tanga, latynosko-hiszpańskich oraz jazzowych, improwizowanych klimatów. To bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się między innymi znane kompozycje Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Pata Metheny’ego, Chicka Corei, Astora Piazzolli… Debiutancka płyta “Sambalanco” została nominowana do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej. Wiosną 2022 ukazał się drugi album zespołu, nagrany wspólnie z wybitnym pianistą Leszkiem Możdżerem.
Krzysztof Pełech – znakomity wrocławski muzyk, trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym przez magazyn „Gitara i Bas”. Jest dyrektorem artystycznym Wrocławskiego Festiwalu Guitar Masters oraz pomysłodawcą Summer Guitar Festival w Krzyżowej. Artysta wykonuje około 40 koncertów rocznie i ma na swoim koncie 16 albumów. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki. Krzysztof Pełech współpracował z czołowymi polskimi orkiestrami, a także z Berlińską Orkiestrą Festiwalową. Artysta koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich, w USA, Brazylii, Południowej Afryce, a także w Egipcie, Singapurze, Indonezji, Malezji, Argentynie i Chile. Często jest też zapraszany do współpracy z wybitnymi muzykami i gitarzystami, takimi jak m.in.: Leszek Możdżer, L.U.C., Jorge Morel, Jorge Cardoso, Joscho Stephan czy Tommy Emmanuel.
Robert Horna- laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych. Aktywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, Rumunii, Mołdawii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz w Ameryce Południowej. Występuje z recitalami na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, podczas których jest regularnie zapraszany do prowadzenia lekcji mistrzowskich. Robert Horna należy do artystów wszechstronnych – występuje w zespołach kameralnych, na koncertach z towarzyszeniem orkiestr i w ramach solowych recitali. Gitarzysta jest również autorem trzech solowych płyt wydanych nakładem CD Accord Music Edition.
Wojciech Pruszyński – pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Od 2017 roku pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. G. Ph. Telemanna w Żarach, od 2012 roku również, jako wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. W tym czasie trzykrotnie został laureatem nagrody Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego za osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne. Od wielu lat współpracuje z Big-Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego, jest członkiem grupy Yes4Jazz, z którą nagrał dwie płyty. Współpracuje także z zespołami: Mate, Good Morning Blues i ProjectA. Na koncie ma nagranych kilka autorskich albumów, a także niezliczoną ilość nagrań, jako muzyk sesyjny. Związany z JCF od samego początku, gra w różnych formacjach i prowadzi profesjonalnie z pasją dżemy.

Szczegóły

Data:
28 września 2023
Czas:
20:00 - 21:30
Wydarzenie kategorie:
, , ,

Miejsce

Żagański Pałac Kultury
Szprotawska 4
Żagań, lubuskie 68-100 Poland
Telefon:
(68) 477 64 78
Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas