Uczta filmowa – Smaki Świata!

Kino Pałac zaprasza na prawdziwą ucztę filmową – Smaki Świata! W niedzielę 20 czerwca odbędą się projekcje dwóch filmów, które udowadniają, że kino lekkie wcale nie musi być błahe. Wstęp bezpłatny.
Będą to pełne smaków, zapachów i kolorów nagradzane tytuły od najlepszych polskich dystrybutorów. Dzięki nim odbędziemy kulinarną podróż do Azji. Produkcje nawiązują do tematyki naszego wydarzenia Żagań Smakuje, składającego się właśnie z oferty kinowej oraz Smacznego Weekendu (19–20.06), czyli zjazdu food trucków na podzamczu.
Program kinowy wygląda następująco:
20 czerwca (niedziela) | sala Inter | Żagański Pałac Kultury
godz. 17:00
„Smak curry” (reż. Ritesh Batra, Niemcy, Francja, Indie 2013, 104 min)
Życie w Indiach jest jak hinduskie jedzenie – bogate w aromaty, smaki i kolory. Gdy wskutek kulinarnej pomyłki losy dwojga obcych sobie ludzi niespodziewanie się splotą, miłość okaże się dla nich najlepszą przyprawą.
Ila, wciąż młoda i piękna gospodyni domowa, postanawia dodać trochę koloru swemu bezbarwnemu małżeństwu – zgodnie z maksymą „przez żołądek do serca”. Kobieta ma wielką nadzieję, że nowa potrawa, której smak doprowadziła do doskonałości, przyspieszy bicie serca jej wiecznie nieobecnego męża. Specjalna przesyłka z jedzeniem, wysłana do niego do biura, przez pomyłkę trafia w ręce innego mężczyzny. Podejrzewając, że ktoś obcy zjada przygotowane przez nią posiłki, następnego dnia Ila wkłada do przesyłki nie tylko obiad, ale też liścik. Wieczorem dostaje od nieznajomego odpowiedź…
Tak rozpoczyna się pełna subtelnych emocji historia dwojga ludzi, pragnących nadać życiu odrobinę smaku. (opis dystrybutora)
godz. 19:30
„Kwiat wiśni i czerwona fasola” (reż. Naomi Kawase, Japonia 2015, 113 min)
Adaptacja bestsellerowej japońskiej powieści Duriana Sukegawy.
Sentaro, mężczyzna w średnim wieku, jest właścicielem niewielkiego foodtrack’a, w którym serwuje dorayaki, japoński deser składający się z placków przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli. Kiedy Sentaro rozpoczyna poszukiwanie pomocy kuchennej, zgłasza się siedemdziesięcioletnia Tokue. Cukiernik początkowo odrzuca jej wniosek, gdyż obawia się, że praca może się okazać ponad siły starszej pani, która w dodatku ma nieco zdeformowane dłonie. Właściciel zmienia jednak zdanie, kiedy tylko próbuje pasty przygotowanej przez Tokue. Dzięki jej sekretnej recepturze na tytułowe „an” drobny biznes zaczyna rozkwitać… a życie bohaterów już nigdy nie będzie takie jak dotychczas…
To opowieść o tym, co naprawdę ważne w życiu… (opis dystrybutora)
Na każdy z filmów obowiązują bezpłatne wejściówki, które należy odebrać w dziale kulturalno-artystycznym ŻPK (ul. Szprotawska 4, pok. 168, tel. 68 477 64 78). Dostępne od 15 czerwca.
Liczba miejsc ograniczona!
Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas