Tango Show – Cuarteto Re!Tango

Wielkimi krokami zbliżamy się do 4. edycji ,,Tango Barocco” w Żagańskim Pałacu Kultury. Festiwal tanga potrwa od 28 lipca do 31 lipca. Z tej okazji zapraszamy mieszkańców na koncert – show w wykonaniu Cuarteto Re!Tango, który odbędzie się 28 lipca o godzinie 19:00. Wstęp na to wydarzenie jest wolny (ilość miejsc ograniczona). 💃🕺
„Tango to smutek, który się tańczy”… Enrique Santos Discépolo.
Ta muzyka pełna nostalgii, pożądania i napięcia dramatycznego, jak blues w Stanach Zjednoczonych, często wyraża smutek i cierpienie, a jednak triumfuje przeżywając wielki renesans na całym świecie.
Milonga Baltica- tak nazywała się założona w 2003r. przez Pawła A. Nowaka formacja grająca tango, w której krystalizował się styl i myślenie o przekazie emocjonalnym tej muzyki. Zespół ewoluował i w 2019r. nowy skład przyjął nazwę Cuarteto Re!Tango.
Klasycznie wykształceni muzycy zespołu Cuarteto Re!Tango fenomen tanga zgłębiają od lat, delektując się nie tylko jego ciemnymi barwami. Grupa koncertuje z powodzeniem w kraju i zagranicą, na festiwalach tanga oraz milongach. Ich repertuar zawiera ulubione kompozycje miłośników tanga na całym świecie, wyzwolone z trywialności, grane z dojrzałością i pietyzmem, gdzie każdy dźwięk ma swoją wagę, a efekt wywołuje dreszcze!
Argentyńska muzyka złamanych serc w interpretacji Cuarteto Re!Tango zachwyca nie tylko niecodzienną wirtuozerią, ale także wyczuwalnym zaangażowaniem i szczerością wyrazu.
Oni oddychają w rytmie tanga!
Zespół tworzą:
Paweł A. Nowak – bandoneon
Łukasz Perucki – skrzypce
Paweł Zawada – fortepian
Sebastian Wyszyński – Kontrabas
Strona festiwalu TANGO BAROCCO:
Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas