Poczuj rytm

Sekcja tańca

Lubisz poruszać się w rytm muzyki i chcesz rozwijać swoją pasję pod okiem doświadczonego instruktora? Dołącz do sekcji tańca, działającej w ramach Szkoły Talentów Centrum Kultury w Żaganiu i osiągaj sukcesy razem z nami!

Sekcja taneczna spotyka się w sali 041 Żagańskiego Pałacu Kultury w każdy piątek o godzinie 16:00. Zajęcia prowadzi Pan Artur Niezgoda, który niejednokrotnie doprowadził do zwycięstwa zespoły w ramach różnych konkursów tanecznych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

 

Artur Niezgoda to wielokrotny Mistrz Polski instruktor i choreograf Mistrzów Polski, Europy i Świata z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jest jednym z prekursorów tańca Break Dance, Electric Boogie i Hip Hop na arenie krajowej. Swoją pasją dzieli się z innymi już od 1984 roku, skutecznie wspierając swoich podopiecznych podczas wielokrotnych występów na Mistrzostwach Europy i Świata w Break Dance, Electro Boogie i  Hip Hop.

 

Wybierając Sekcję Tańca otrzymujesz gwarancję dobrej zabawy, przyjaznej atmosfery oraz wymagającego treningu. Polecamy i zapraszamy! 

Sekcja tańca spotyka się w każdą sobotę od godz. 10:00-12:00 w sali 041 Żagańskiego Pałacu Kultury.

 


 

Instruktor i choreograf tańca Artur Niezgoda. Prekursor tańca Break Dance, Electric Boogie i Hip Hop na arenie Krajowej. Wielokrotny Mistrz Polski instruktor i choreograf Mistrzów Świata, Europy i Polski z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Artur Niezgoda jest jednym z prekursorów tańca Break Dance, Electric Boogie i Hip Hop na arenie krajowej i jedynym prekursorem tych styli tańca w Województwie Lubuskim. Sędzia I kategorii Polskiej  federacji Tańca . Był przewodniczący podkomisji Break Dance i Electric Boogie PZTF (Polskiego Związku Tańca Freestyle), który opracował klasy tego stylu tańca dla PZTF oraz udzielał w konsultacji przy opracowywaniu klas tańca Hip Hop. Od wielu lat prowadzi skolenia sędiów i instruktorów w PZTF aobecnie od kilku lat w PFT. Zapraszany jest jako autorytet tańca Freestyle (Break Dance, Hip Hop, Elektro Boogie) do komisji sędziowskiej na Krajowe Mistrzostwa IDO, Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Województwa, Festiwale Tańca, Ogólnopolskie Turnieja Tańca itp.

Podopieczni Pana Artura Niezgody wielokrotnie reprezentowali Kraj na Mistrzostwach Europy i Świata w tańcu Break Dance, Electro Boogie, Hip Hop i Show Dance zdobywając czołowe miejsca.  Jego choreografie, zespoły i tancerze występowały w TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TVP 3, Mama Talent, Got To Dance, Małe Gigantki , Mali Światowcy, TV Regionalna oraz różnych telewizjach kablowych. Można było przeczytać o nim i jego podopiecznych w prasie polskiej i zagranicznej. Zajmuje się nauką tańca od roku 1984. Na zaproszenia instruktorów i klubów tanecznych przeprowadził warsztaty tańca break dance, electric boogie, hip-hop, rap prawie w całej Polsce (Białystok, Zamość, Lodź, Zielona Góra, Sochaczew, Kielce, Legnica, Bydgoszcz, Nowa Ruda, Wrocław, Konin, Tarnów, Radom, Kunice, Złotoryja, Włocławek, Siedlce, Skwierzyna, Kłobuck, Łomża, Łęknica, Iłowa, Świdnica, Świętoszów, Żary, Gozdnica, Małomice, Tuplice, Żagań itd.).

Jego układy choreograficzne tańczyły zespoły z Siedlec, Łodzi, Sochaczewa, Skwierzyny, Zamościa, Białegostoku, Bydgoszczy, Konina, Iłowej, Łęknicy, Skwierzyny, Miodnicy, Gozdnicy, Żar, Małomic, Tuplic i Żagania.
Współpracował za pośrednictwem zespołów prowadzonych przez niego lub osobiście z takimi gwiazdami Polskiej i zagranicznej sceny jak: Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, All Sounds Allowed, Ich Troje, Metz, Golec Orkiestra, Stachurski, Reni Jusis, Bratanki, Majka Jeżowska, Shoko Sakai – Japonia, John H. Beck – USA , John R. Beck – USA , Nippy Noya – Holandia, Jose Torres – Kuba.

Organizator i współorganizator Festiwali Tańca, Mistrzostw Żagania, Żar i Małomic, Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej, Karnawałowych Mistrzostw Żagania i Żar w tańcu dziecięcym i młodzieżowym. Ligi Tańca Żagań i Żary. Mistrzostw Województwa Lubuskiego itd. Nominowany do tytułu Żaganianina Roku 1999, 2001 i 2002. Nominowany na Żaganianina 800-lecia. Za swoją działalność instruktorską w pracy z dziećmi i młodzieżą w Powiecie Żagańskim zostaje wyróżniony Tytułem Żaganianina Roku 2002

Wyróżniony siedmiokrotnie tytułem Najpopularniejszego Trenera Roku w Plebiscycie „Gazety Regionalnej” na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Roku ziemi Żarskiej i Żagańskiej a jego podopieczni wielokrotnie zdobywają tytuły Najpopularniejszych Sportowców ziemi Żarskiej i Żagańskiej.

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas