29 SPOTKANIE Z PIOSENKĄ TURYSTYCZNĄ I ŻEGLARSKĄ ŻAGAŃ

Więcej na:
SPOTKANIE Z PIOSENKĄ TURYSTYCZNĄ I ŻEGLARSKĄ ŻAGAŃ
Występujące zespoły podczas 29 Spotkania z Piosenką Turystyczną i Żeglarską
14.06.2024
Zespół „Pod Prąd” to zespół grający autorską muzykę z nurtu turystyczno – poetyckiego. Na ich koncie są dwie płyty- „Sprawy damsko – męskie” z 2019 oraz „Droga” z 2021 roku. Obecnie pracują nad kolejną płytą, na której znajdą się utwory do tekstów Wiesławy Kwinto – Koczan oraz Aleksandra Sobali. Ubiegły rok dla zespołu okazał się być przełomowy- z jednej strony zmiany personalne, z drugiej- duże sukcesy na festiwalach i przeglądach; Grand Prix na XI Festiwalu Piosenki Turystycznej SpłyWarka w Warce, I miejsce na Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Żeglarskiej w Żaganiu, II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka w Głuchołazach czy II miejsce na Festiwalu Przy Kominku w Kielcach. Aktualny skład zespołu to- Aleksandra Mazurkiewicz- śpiew, Aleksander Matuszewski- śpiew, gitara akustyczna, autor piosenek, Mariusz Czyżniejewski- śpiew, gitara elektryczna, autor piosenek, Dariusz Langa- śpiew, skrzypce, Leszek Krzos- gitara basowa, Krzysztof Krzos ( gościnnie)- cajon, przeszkadzajki.

Zespół muzycznym „Zagrali i Poszli” wykonuje „piosenkę drogi”. Jest to połączenie folku, country, bluegrassu, piosenki turystycznej, żeglarskiej i ballady. Śpiewają głównie utwory autorskie wykorzystując bogate instrumentarium: skrzypce, mandolina, banjo, gitary, ukulele, akordeon, perkusja. Obecni na muzycznych scenach od 1990 roku. Laureaci wielu ogólnopolskich festiwali: Ogólnopolski Przegląd Piosenki Literackiej WIBRAMY 1998 – I miejsce Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie 2013 (II miejsce w konkursie na najlepszą piosenkę) i 2014 (dwa wyróżnienia) IX Szanta Claus Festiwal w Poznaniu 2014 – I miejsce XXXV Międzynarodowy Festiwal Shanties w Krakowie 2016 – nagroda Prezydenta Miasta Krakowa Promotor Kultury 2014 Gniezno XXIX Festiwal Piosenki Turystycznej i Studenckiej Bakcynalia w Lublinie 2015 – I miejsce 40, 41 i 44 Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA w Łodzi (wyróżnienie 2014, 2015), 2019 (nagroda publiczności) Nagroda Kulturalna Miasta Gniezna „Królik 2016″ Festiwal Danielka 2019 (nagroda publiczności)
 W Żaganiu gościli już kilka razy przy okazji Spotkań z Piosenką Turystyczną i Żeglarską, mają tu wielu przyjaciół oraz spore grono fanów.
15.06.2024

Grzegorz „GooRoo” Tyszkiewicz i Krzysztof Szmytke zaprezentują piosenki żeglarskie i szanty, oraz piosenki z szeroko rozumianego nurtu muzyki popularnej: „covery” z repertuaru wykonawców polskich i zagranicznych – wraz z prowadzeniem.
Grzegorz „GooRoo” Tyszkiewicz działalność artystyczną wykonuje od ok. 25 lat. Jako solista i w ramach zespołów muzycznych (Packet, Krewni i Znajomi Królika, Smugglers, GooRoo Band) występował, zdobywał i zdobywa nagrody na licznych festiwalach w kraju (m. in. w Sali Kongresowej w Warszawie) i zagranicą (USA, Kanada, Niemcy, Szwecja, Dania, Finlandia). Reżyseruje i prowadzi koncerty oraz zasiada w jury w ramach największych i najbardziej prestiżowych festiwali szantowych.

Zespół Mietek Folk to energetyczna kombinacja pieśni morza, rytmicznego folku, country, a nawet rocka. Wykonują piosenkę żeglarską spod znaku czarnej bandery. Piszą autorskie teksty w morskich klimatach – przewrotne, literackie, zawierające dużą dawkę humoru, często w oparciu o autentyczne wydarzenia z historii nowożytnego piractwa. Regularnie goszczą na scenach najważniejszych wydarzeń związanych z piosenką żeglarską. Mają lekki, pozbawiony barier sposób kontaktu z publicznością oraz spora dawkę improwizacji są od lat doceniani nie tylko przez widzów, ale także przez gospodarzy tawern, klubów, organizatorów festiwali żeglarskich i eventów firmowych. Najważniejsze jest dla nich jednak to, że rezultatem spotkania publiczności z muzyką Mietek Folk jest zawsze doskonała zabawa. Dorobek stanowi 5 płyt z autorskimi programami opowiadającymi o piratach. Każda inna, bo tworzyli je na różnych etapach rozwoju artystycznego, ale wszystkie w pełni autentyczne. Kolejne nie mogłyby istnieć bez poprzednich, więc zapraszamy do zanurzenia się we wszystkich nagraniach, ale przede wszystkim, czekają na Was na koncertach!

Zapraszamy!!!

 

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas