Spotkanie z autorami wystawy ,,Kontrast”

Już w najbliższą niedzielę tj. 22 sierpnia o godz. 16:00 zapraszamy serdecznie do Holu Słonecznego Żagańskiego Pałacu Kultury, gdzie będzie możliwość spotkania z autorami wystawy ,,Kontrast”(malarstwo/ rysunek).🎨🖼🖌
Maria Senko – artystka, urodziła się 18 grudnia 1991 roku w miasteczku Kozłow, na zachodniej Ukrainie. W 2009 roku rozpoczęła studia na Uniwersytecie Narodowym im. Iwana Ogienka w Kamieniu Podolskim, na kierunku Sztuki Piękne. Podczas studiów brała udział w studenckich plenerach i wystawach artystycznych.
– Wiosna Kamieńca (w latach 2016, 2018, 2019)
– Wystawa Charytatywna ,,Artyści dla zwycięstwa” (2015)
– Artystyczny coroczny plener ,,Zima” (2010,2011)
W trakcie studiowania poznaje artystę poznaje artystę Artema Nyshchuna, przyszłego męża. Wraz z nim wykonała serię witraży w Kościele Najświętszego we Wwsi Cherche (rok 2014) oraz duży witraż w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Kamieńcu Podolskim (2015).
W 2016 roku ukończyła studia i uzyskała tytuł magistra sztuk pięknych i nauczyciela sztuki. Obecnie mieszka z mężem w Świętoszowie. Zajmuje się malarstwem i kocha polskie krajobrazy.
Artem Nyshchun – artysta, urodził się 3 stycznia 1991 roku we wsi Nowa Hrebla, na zachodniej Ukrainie. W 2009 roku rozpoczął studia na Narodowym Uniwersytecie im. Iwana Ogienka na Kamieniu Podolskim na Ukrainie na kierunku Sztuki Piękne.
Podczas studiów najbardziej interesował się grafiką tradycyjną i komputerową i witrażami Tiffani.
Razem z artystką Marią Senko stworzył serię witraży w Kościele Katolickim we wsi Cherche ( w 2014 roku) i duży witraż centralny w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Kamieńcu Podolskim ( w 2016 roku).
Innym wspólnym przedsięwzięciem był projekt i układ podręcznika dla dzieci do nauki sztuk pięknych w wydawnictwie AXIOM.
W 2016 roku uzyskał tytuł magistra sztuk pięknych i nauczyciela sztuki. Obecnie mieszka w Polsce i zajmuje się grafiką, portretami i artystycznym malowaniem ścian.
Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas