Rozpoczeliśmy kolejny sezon Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej

Rozpoczęliśmy kolejny sezon znanego już i cenionego wśród żagańskich szkół projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (NHEF). Kino pałacowe odwiedziła klasa 5A ze Szkoły Podstawowej nr 5. Pokaz odbył się w ramach dedykowanego dla tej grupy wiekowej cyklu „Młodzi w obiektywie”.
Pierwsza z propozycji filmowych, którą dzisiaj zaprezentowaliśmy, to serbsko-macedoński film „Łowcy czarownic” (2018). Opowiada on historię chłopca Jovana, który zmaga się z częściowym porażeniem mózgowym, a także… z dokuczliwymi kolegami z klasy. Jego życie zmienia się wraz z pojawieniem się nowej uczennicy, Milicy. Film opowiada jednak nie tylko historię ich przyjaźni. To opowieść bardziej uniwersalna, dotycząca ograniczeń i słabości oraz motywacji do ich przełamywania, a także roli sprzymierzeńców, którzy mogą nam w tym pomagać.
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to wyjątkowy w skali kraju projekt edukacji filmowej kierowany do dzieci i młodzieży. Filmy składające się na program pochodzą z różnych krajów i zostały starannie dobrane pod kątem grup wiekowych. Ich wspólnym mianownikiem jest podejmowanie ważnych aspektów z życia nie tylko młodych ludzi, takich jak przyjaźń, współpraca, rodzina i wspólnota czy różnego rodzaju kwestie etyczne związane z funkcjonowaniem w społeczeństwie.
Mimo niecodziennych okoliczności związanych z obostrzeniami sanitarnymi dbamy o to, aby zachować obowiązujące procedury. Sala Inter została przystosowana do przyjęcia 25% widowni (co czwarte miejsce). Ponownie zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Pod wskazanym linkiem znajdą Państwo wszelkie informacje dotyczące założeń projektu oraz sposobu rejestracji:
Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas