Objazdowy XI Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC [on-line]

Żagański Pałac Kultury | Żagań 18–20.12.2020 r.
Mamy przyjemność organizować po raz drugi żagańską edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC. To jeden z największych w Polsce festiwali filmowych tego typu. Ogólnopolska jedenasta edycja odbyła się w tym roku 23–29 listopada, tym razem z wiadomych przyczyn w przestrzeni wirtualnej. Mimo iż nie możemy zaprosić Państwa do
naszej kinowej sali Inter, zachęcamy do uczestnictwa w festiwalu zgodnie z opracowanym programem, aby choć trochę poczuć atmosferę święta filmowego.
Przygotowaliśmy wybór sześciu filmów, które odzwierciedlają ideę festiwalu, czyli poszerzanie świadomości społecznej na tematy globalne i zwiększanie wiedzy o otaczającym nas świecie. Odbędziemy podróż od Nairobi w Kenii przez bloki Ukrainy, ostatnie dzikie rzeki Europy i Antarktykę po Kolumbię oraz pogrążony w wojnie Mosul. Zapowiedzi poszczególnych filmów będziemy sukcesywnie zamieszczać na niniejszej stronie. Wydarzeniem towarzyszącym będzie rozmowa na żywo z Agnieszką Zientarską – redaktorką Radia Opole, prowadzącą zajęcia z edukacji filozoficznej, filmowej i teatralnej, podróżniczką. Będziemy rozmawiać o tym, dlaczego warto poznawać świat i jak to robić.
Pokazy festiwalowe są bezpłatne. Aby obejrzeć filmy wystarczy zarejestrować konto na https://vod.humandoc.pl/ i rozpocząć oglądanie zgodnie z programem:
I dzień festiwalu | 18 grudnia (piątek)
godz. 20:00
„Oni nie znają naszej sztuki. Graffiti w Kenii”
Polska, Kenia 2019, reż. Paulina Zając, 56 min.
godz. 21:00
„Wejście przez balkon”
Ukraina 2019, reż. Roman Blazhan, 26 min.
II dzień festiwalu | 19 grudnia (sobota)
godz. 17:00
„Dlaczego warto poznawać świat (i jak to robić)?”
Spotkanie on-line z Agnieszką Zientarską
godz. 19:00
„Zatamowane”
Słowenia 2019, reż. Rožle Bregar, Matic Oblak, Miha Avguštin, 52 min.
godz. 20:30
„Trzy sztuki w Antarktyce”
Polska 2020, reż. Bartosz Stróżyński, 56 min.
III dzień festiwalu | 20 grudnia (niedziela)
godz. 18:00
„Kolumbia: niebezpieczne związki”
Finlandia 2020, reż. Jenni Kivistö, Jussi Rastas, 91 min.
Nagroda Specjalna XI edycji Festiwalu HumanDOC
godz. 20:00
„Utracony dom”
Słowacja 2019, reż. Juraj Mravec, 75 min.
Grand Prix dla Najlepszego Filmu Zagranicznego XI edycji Festiwalu HumanDOC
Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja HumanDoc, która regularnie współpracuje z polskimi instytucjami, takimi jak Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Senat RP, Polski Instytut Sztuki Filmowej czy Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas