Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żaganiu – ruszyły zapisy !

Edukacja filmowa skierowana jest dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich.
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny (od października do kwietnia) projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program
NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.
Zapraszamy do zapisów pod poniższym linkiem: panel.nhef.pl/zgloszenie
Jak to działa?
Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl (szczegółowe opisy cykli znajdują się w wysyłanym katalogu, oraz na naszej stronie internetowej) i od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do Kina “PAŁAC” w Żaganiu na film. Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu lub spotkanie z gościem. Nauczyciele dostają interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, opinie psychologów etc.) do wykorzystania zarówno podczas zajęć szkolnych jak i przy rodzinnych dyskusjach filmowych w domu.
Nauczyciele mogą również wybrać sobie np. tylko 2 lub 3 filmy z cyklu, które go interesują i uczestniczyć w programie.
Nie ma ograniczenia tylko do tego jednego wybranego przez Nas cyklu. Jeśli nauczyciel wybierze sobie film z innego cyklu, wtedy kontaktuje się z koordynatorem. Warunkiem jest tutaj zapewnienie widowni (ok. 48 osób), ponieważ wiąże się to z zamówieniem tego filmu. Staramy się być elastyczni i dostosowywać do Waszych potrzeb.
Jednorazowy bilet – 8 zł
Zdajemy sobie sprawę z panującej obecnie, że sytuacja w szkołach jest skomplikowana, ale jeśli zdecydujecie się przyjść do kina na seans my zapewniamy, że jesteśmy na to przygotowani. Możemy zorganizować seanse dla pojedynczych klas lub szkoły z zachowaniem wszystkich obostrzeń. Sala po każdym seansie jest dezynfekowana.
W przypadku zamknięcia szkół możemy zaproponować filmy online. Nowe Horyzonty przygotowały platformę, gdzie filmy będzie można obejrzeć online w domu i omówić je na lekcji lub na lekcji online. Cena biletu wynosi 8 zł.
Więcej informacji tutaj: https://nhef.pl/nhef-online
Dlaczego warto?
Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej
Pobierz harmonogram filmów NHEF w Żaganiu:
W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt.
Tel do koordynatora: 068 477 64 78
Email. p.pietrzyk@zpk.zagan.pl
Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas