Nowa trasa turystyczna Żagańskie dziedzictwo księżnej Doroty

Towarzystwo Przyjaciół Żagania informuje, że zakończono prace nad utworzeniem nowej trasy turystycznej pn. Żagańskie dziedzictwo księżnej Doroty. Na trasie znajdują się obiekty zabytkowe związane z życiem i historią księżnej żagańskiej Doroty de Talleyrand-Périgord: Zespół pałacowo-parkowy (Pałac Książęcy wraz z parkiem krajobrazowym), pl. Słowiański (budynek dawnej administracji książęcej oraz Dom Wdowi), wieża dawnego kościoła ewangelickiego (obecnie wieża widokowa), Poaugustiański Zespół Klasztorny (Pomnik Historii), wieża ratuszowa w Rynku oraz Zespół Szpitalny św. Doroty. W ramach projektu uzupełniono również turystyczne oznakowanie zabytków.

 

Projekt został zrealizowany dzięki współfinansowaniu ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego i we współpracy z Urzędem Miasta Żagań. Przyczynił się do włączenia społeczności lokalnej w realizację zadań na rzecz rozwoju turystyki w regionie. Jego dalekosiężnym celem jest popularyzacja wiedzy wśród mieszkańców oraz turystów na temat bogatej historii miasta i lokalnych atrakcji turystycznych. Projekt stanowi wartościowe i potrzebne uzupełnienie oferty turystycznej Żagania. Opracowany został jako spójna koncepcja, zarówno pod względem merytorycznym, jak i graficznym.

 

Zachęcamy do spaceru szlakiem księżnej Doroty. Pierwszy punkt trasy znajduje się przed żagańskim Pałacem Książęcym. Wszelkie niezbędne informacje zawarte zostały w bezpłatnym folderze informacyjnym pt. „Żagańskie dziedzictwo księżnej Doroty”, który będzie wkrótce dostępny m.in. w siedzibie Urzędu Miasta Żagań, Centrum Informacji Turystycznej oraz Żagańskim Pałacu Kultury. Zapoznając się z jego zawartością, mogą Państwo odbyć podróż szlakiem najcenniejszych i najbardziej imponujących żagańskich zabytków. A już dziś można poznać przebieg całej trasy zamieszczony na nowych tablicach informacyjnych znajdujących się na szlaku.

 

 

 

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas