Muzyczne Podróże: Kristijan Azirovic Orchestra – Bałkańska Cygańska Orkiestra Dęta (Serbia)

Drugi koncert w ramach „Muzycznych Podróży” odbędzie się na przedzamczu Pałacu Książęcego w najbliższą niedzielę 21 lipca 2019 r. o godz.18.00. Zapraszamy – wstęp wolny !!! Wystąpi formacja Kristijan Azirovic Orchestra – Bałkańska Cygańska Orkiestra Dęta (Serbia).

Info:
Dynamika, kunszt i radość grania – tak w największym skrócie można określić muzykę wykonywaną przez cygańską orkiestrę dętą z Serbii występującą pod nazwą Kristijan Azirovic Orchestra.

Orkiestra została założona w 2004 roku przez Kristijana Azirovica. Muzycy są laureatami wielu prestiżowych nagród oraz zdobywcami tytułu „najlepszej orkiestry w Serbii i na świecie”, który otrzymali w 2013 roku na festiwalu w Guczy. To największy festiwal trębaczy na świecie, od kilkudziesięciu lat gromadzący co roku kilkaset tysięcy miłośników bałkańskiej muzyki.

Występowali w wielu krajach Europy (Bułgarii, Grecji, Słowenii, Włoszech, Francji, Belgii, Niemczech, Polsce, Rosji, Hiszpanii wszędzie budząc entuzjazm swoją dynamiką, kunsztem muzycznym i radością grania.
Publiczność porywają swoim kunsztem muzycznym i radością grania. W ich reeprtuarze znajduje się muzyka bałkańska, filmowa, a także hity pop, rock i jazz.
Zapraszamy na spotkanie z bałkańskim muzycznym żywiołem.