Mistrzowie Klubów Młodego Odkrywcy Centrum Nauki Kopernik

KMO to już klub naukowców z tradycjami. Zrzesza kilkadziesiąt klubów z całego kraju pod skrzydłami Centrum Nauki Kopernik. Przez szereg lat działania wykształciło się na nim wiele pokoleń i poszło w świat rozwijać widzę ludzkości.

Jak doszło do mariażu Sekcji Astronomicznej i KMO? Mikołaj Kopernik stał się osnową działania Centrum Kopernika. Ale na swoim koncie ma też rozbudzenie astronomicznej ciekawości w Johannesie Keplerze a ten zmienia życie wielu żagańskich umysłów spotykających się na cotygodniowych zajęciach Sekcji Astronomicznej. Ta siła rzeczy włączyła się do działań Centrum Kopernika w Warszawie gdy te utworzyło Klub Młodego Odkrywcy. I tak się zaczęło.

Czerpią inspirację do działania tworzyliśmy własne pomysły jak spotykać się z nauką i jak poznawać świat nie tylko ten blisko nas ale i tan znajdujący się daleko za zasięgiem wzroku nieuzbrojonego oka obserwatora. My uzbroiliśmy go w szereg narzędzi od teleskopu zaczynając po zaawansowaną technologię kamer cyfrowych i komputerowych analiz obrazu. Wszystko po to by wiedzieć i wiedzieć więcej bo tak jest ciekawiej.

Żagański KMO zdobył I miejsce w konkursie Mistrzów KMO. Ten ogłoszony w niezwykle trudnych warunkach pandemii dawał możliwość przedstawienia swojej pracy przez lata przed pandemią. To nagroda za dotychczasową pracę i zachęta do dalszych działań gdy już uporamy się z pandemicznymi problemami ludzkości.

Nagrodą w konkursie jest kwota 1000 zł w formie sprzętu jaki wybiorą sobie kluby dla dalszej swojej pracy. To potężny zastrzyk w dobie niekończących się problemów wokoło i często ważniejszych spraw. Ale ludzi, którzy poradzą sobie z takimi i innymi problemami w przyszłości weźmiemy właśnie z szeregów takich Klubów Młodego Odkrywcy.

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas