LOKO PIKNIK

Szalenie miło nam poinformować, że Loko-Piknik wraca na żagański dworzec kolejowy! Już w najbliższą sobotę (7 września) od godziny 11.00 zaczynamy wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Kolei Ok1 to niezwykłe wydarzenie.
W programie przewidziano wiele atrakcji, m.in. dmuchane zamki, food-truck, wystawę aut z czasów PRL, wystawę wojskowych klasyków, pokazy statyczne i dynamiczne taboru kolejowego, przejazdy ręczną drezyną oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Będziemy również świętować 100-lecie naszej maskotki, czyli lokomotywy Ok1-198. Specjalnie dla miłośników kolei przyjedzie do nas lokomotywa SU46-047 oraz ogromna makieta, którą zobaczyć można będzie w holu dworca. Tam właśnie nastąpi nasze żagańskie uroczyste otwarcie obiektu oraz zagości Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy, która zaprosi wszystkich do udziału w tegorocznej edycji Narodowego Czytania (około godziny 13.00).
O godzinie 12.00 na peron przyjedzie zabytkowy pociąg wraz z naszymi gośćmi. Wspólnie raz jeszcze otworzymy budynek dworca, przecinając symboliczną wstęgę. Później pozostanie wszystkim wyłącznie zabawa i korzystanie z szeregu przygotowanych atrakcji.

Ponieważ główną atrakcją Loko-Pikniku są zabytkowe pociągi, zapraszamy przede wszystkim do przejazdu jednym z poniższych składów: pociągiem PIORUN (przejazd z Zielonej Góry do Żagania i z powrotem) oraz “lokalnie” pociągiem GROM, BŁYSKAWICA lub BURZA – odpowiednio do Żar, Małomic oraz Przewozu.  Szczegóły dotyczące kolejowych wycieczek wraz z rozkładem jazdy oraz cennikiem znajdą Państwo na stronie http://turkol.pl

7 września 2019 (PIORUN, BŁYSKAWICA, GROM, BURZA):
Zielona Góra – Żary – Żagań – Żary – Zielona Góra;
Żagań – Małomice – Żagań;
Żagań – Żary – Żagań;
Żagań – Szprotawa – Niegosławice – Szprotawa – Żagań.

Bilety na wyszczególnione powyżej pociągi WINNICZEK (Poznań-Zielona Góra) PIORUN, BŁYSKAWICA, GROM i BURZA są biletami ryczałtowymi, obowiązują niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie. Ich ceny są zróżnicowane ze względu na długość trasy i czas przejazdu. Pociągi wyruszają każdorazowo z Poznania, Zielonej Góry lub Żagania. Wszystkie pociągi objęte są całkowitą rezerwacją miejsc.

Bilety:
klasa
Normalny Ulgowy* Do lat 4
100%**
dopłata
do 1 klasy
WINNICZEK 69,00zł 49,00zł 0,00zł +20zł/os
PIORUN 39,00zł 29,00zł 0,00zł +10zł/os
BŁYSKAWICA 39,00zł 29,00zł 0,00zł +10zł/os
GROM 39,00zł 29,00zł 0,00zł +10zł/os
BURZA 49,00zł 39,00zł 0,00zł +10zł/os

* Bilety ulgowe przysługują osobom niepełnoletnim po ukończeniu 4 roku życia.
** Dzieci do 48 miesiąca życia podróżują bezpłatnie.
Potrzebę wystawienia biletu dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję “DZIECKO DO LAT 4”.
Dziecku do lat 4 NIE PRZYSŁUGUJE odrębne miejsce siedzące.
W pociągach turystycznych TurKol.pl nie są honorowane ulgi ustawowe.
Kolejność przyznawania miejscówek w wagonach uzależniona jest od kolejności zgłoszeń.

 

 

 

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas