Często szukamy idealnego kierunku podróżniczego, zachwycamy się dalekimi krajami , a sami mieszkamy w mieście, które od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród zwiedzających. Czy mamy tego świadomość?
Odkryjmy urok Żagania na nowo razem z aktorami: Magdaleną Stużyńska-Brauer i Robertem Kudelskim oglądając serial krajoznawczy realizowany przez TVP -pt.:”PARA W POLSKĘ .MIASTO ŻAGAŃ”.

Akropol – spacer przy dźwiękach zorby
https://www.airpano.com/360photo/Acropolis-Athens-Greece/

 

Koloseum (Amfiteatr Flawiuszów) to symbol Rzymu i największy amfiteatr na świecie
https://www.airpano.com/360photo/Italy-Rome-Colosseum/

 

Wulkaniczne Pompeje
https://www.italyguides.it/en/campania/pompeii

 

Krzywa Wieża w Pizie to symbol Toskanii i jedna z najbardziej znanych budowli
na świecie
https://www.airpano.com/360photo/Pisa-Tuscany-Central-Italy/

 

Muzea i Ogrody Watykańskie
http://www.museivaticani.va/

 

Paryski Łuk Triumfalny upamiętnia wielkie zwycięstwa armii napoleońskiej
https://www.touristtube.com/Things-to-d

 

 

Sagrada Familia – Hiszpańska
Bazylika znajduje się w centrum Barcelony, a jej twórcą jest Antonio Gaudí.
https://sagradafamilia.org/visita-virtual

 

Błękitny Meczet to XVII-wieczna świątynia muzułmańska w Stambule w Turcji
https://www.airpano.com/360photo/Mosques-Istanbul-Turkey/

 

XV-wieczne Machu Picchu jest symbolem Peru. Te starożytne ruiny zaginionego miasta Inków robią ogromne wrażenie – liczne ogrody, tarasy, fontanny i pałace razem tworzą niesamowity pejzaż.
https://www.airpano.com/360photo/Machu-Picchu-Peru/

 

 

Zamek w Windsorze to rezydencja królów angielskich już od 1110 roku
https://www.royal.uk/virtual-tours-windsor-castle

 

Wielbiciele podróży, którym już brakuje odkrywania nowych miejsc, mogą wybrać się w wirtualną wyprawę. Nie wychodząc z domu, można zobaczyć najpiękniejsze i najpopularniejsze atrakcje turystyczne. Te niesamowite miejsca i zabytki również w wersji internetowej robią ogromne wrażenie. Zapraszamy w podróże małe i duże tym razem w zakątki Polski.
Zamek w Malborku, będący niegdyś siedzibą mistrzów wielkiego zakonu krzyżackiego, dziś jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w województwie pomorskim. Jego historia jest naprawdę bogata i sięga aż XIII wieku, a od 1997 roku wpisany jest on na światową listę dziedzictwa UNESCO, co tylko podkreśla jego wagę i atrakcyjność dla turystów. Jeżeli więc nie możecie odwiedzić Malborka, to być może wirtualny spacer spełni wasze potrzeby?

 

MUZEUM POCZATKÓW PAŃSTWA POLSKIEGO Nazwa tego muzeum mówi sama za siebie! Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie skupia się na historii pierwszej stolicy naszego kraju oraz epoce średniowiecza. W zbiorach tego muzeum (oraz w trakcie odbywania wirtualnego spaceru) znajdziemy przeróżne artefakty archeologiczne i historyczne, pozwalające na lepsze poznanie pierwszych lat istnienia Polski jako państwa! Jeżeli lubicie historię, to być może to muzeum trafi w wasze potrzeby zdobywania kolejnych informacji!
Kopalnia Soli położona w Wieliczce (województwo małopolskie) od wielu lat przyciąga wielu turystów. Teraz także i wy możecie dołączyć do tego grona! Wystarczy, że skorzystacie z wirtualnego spaceru, który zabierze was przez najważniejszą trasę tej atrakcji. Mająca aż 3 kilometry długości i 20 komór trasa położona jest na głębokości nawet 135 metrów! Kto wie, może taka wirtualna wycieczka zachęci was do odwiedzenie tego miejsca w gronie rodzinnym w przyszłości?
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych rezerwatów archeologicznych w Europie. Na jego terenie znajdują się rekonstrukcje pradziejowych i wczesnośredniowiecznych osiedli, w tym słynnej osady obronnej z późnej epoki brązu i wczesnej epoki żelaza.
Kopalnia ropy naftowej w Bóbrce, obecnie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza – otwarta w 1854 roku i nadal działająca, kopalnia ropy naftowej w Bóbrce w Gminie Chorkówka, koło Krosna. Jej założycielami byli Ignacy Łukasiewicz, Tytus Trzecieski i Karol Klobassa-Zrencki.

Spędzony czas w domu może być czasem ciekawej aktywności kulturalnej. Dziś zapraszamy Was w niesamowitą podróż, aby obejrzeć najciekawsze budynki i budowle na świecie.