Kosmiczny Jarmark św. Michała

Największa impreza w regionie, czyli Jarmark św. Michała i Święto Czarnej Dywizji startuje już 10 września na podzamczu żagańskiego pałacu! Czekają na Was trzy dni wspaniałej zabawy!

W piątek (10.09) o godz. 15.30 ulicami Żagania przejdzie kosmiczny korowód, który swą tematyką nawiązuje do motywu przewodniego tegorocznego jarmarku. Obchodzimy 450. rocznicę urodzin Johannesa Keplera wielkiego astronoma, matematyka i fizyka, który dwa swoje dwa ostatnie lata życia spędził w Żaganiu. W związku z tak szczególną i ważną dla miasta rocznicą, przewidzieliśmy szereg gwiezdnych atrakcji, w tym wizytę Planetarium Wenus z Zielonej Góry, nocne obserwacje nieba z wieży widokowej i pokaz sprzętu astronomicznego najlepszego klubu odkrywców w Polsce. A jeśli już o gwiazdach mowa, to na żagańskiej scenie w piątek zagości Werter, Galu i Żabson, w sobotę: Dagadana oraz gwiazda Męskiego Grania Organek, natomiast w niedzielny wieczór wystąpi Andrzej Grabowski ze swoim autorskim spektaklem kabaretowym oraz Papa D.

Tradycyjnie dni miasta połączone są ze Świętem Czarnej Dywizji, więc na podzamczu nie może zabraknąć pikniku wojskowego. W sobotę i niedzielę w godzinach 12.00-17.00 będzie można zobaczyć pokaz sprzętu wojskowego i grupy rekonstrukcyjnej, na chętnych czekają kuchnia polowa, animacje, gry, zabawy i konkursy.

Jarmarkowi będzie towarzyszył szereg dodatkowych imprez: turniej piłki ręcznej, turniej siatkarski, zawody wędkarskie i kajakarskie, drużynowy bieg na wieżę z książką czy rodzinny turniej tenisa stołowego. W żagańskim parku pojawią się stragany oraz wesołe miasteczko. W niedzielę (12.09) w holu pałacu nastąpi otwarcie wystawy „Czterej pancerni i pies – pamiątki ze zbiorów stowarzyszenia Klub Pancernych w 55 rocznicę premiery serialu”. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Zapraszamy na stronę wydarzenia:
www.jarmarkmichala.zagan.pl

REGULAMINY:
REGULAMIN WYDARZEŃ KULTURALNYCH I ROZRYWKOWYCH

REGULAMIN UCZESTNICTWA W KONCERTACH

 

 

MAPA JARMARKU ŚW. MICHAŁA:

Zmiany w ruchu !

Informujemy, że od dnia 9 września 2021 roku od godz. 8.00 do dnia 13 września 2021 do godz. 22.00 planowana jest czasowa zmiana organizacji ruchy na ulicach Żagania. Celem zmiany w istniejącej organizacji ruchu jest ograniczenie ruchu pojazdów na wyznaczonym odcinku, zamknięcie wyznaczonych odcinków jezdni dla ruchu pojazdów, zapewnienie bezpieczeństwa ruchu pieszych oraz osób i pojazdów organizatora, wykonawców oraz służb ratunkowych w czasie organizowanego „Jarmarku Św. Michała 2021”.

Zakres projektowanych zmian obejmuje:

  • zamknięcie dla ruchu odcinka części ulicy Szprotawskiej (od skrzyżowania z ulicą Szlachetną do ulicy Wałowej),
  • wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na części ulicy Szlachetnej,
  • wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na odcinku drogi jednokierunkowej w ulicy Libelta.

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas