KONCERT INAUGURACYJNY XXVI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU PIANISTYCZNEGO im. HALINY CZERNY – STEFAŃSKIEJ W WYKONANIU JAKUBA KUSZLIKA

Zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu Jakuba Kuszlika.

Data: 13 lutego 2024 r.
godz. 18:00
Miejsce: Sala Kryształowa, Żagański Pałac Kultury

 

Biografia:

Jakub Kuszlik – laureat IV nagrody na XVIII Konkursie Chopinowskim a także nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków na XVIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie jest wybitnie utalentowanym absolwentem klasy fortepianu prof. Katarzyny Popowej – Zydroń w bydgoskiej Akademii Muzycznej. Jest także laureatem II nagrody X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2016), półfinalistą Konkursu Beethovena w Bonn (2017). W marcu 2019 roku Jakub Kuszlik zdobył II nagrodę w Hilton Head International Piano Competition w USA, a w czerwcu 2019 III nagrodę w Top of the World International Piano Competition w Tromsø w Norwegii.

Koncertował w Polsce i za granicą, między innymi w USA, Japonii, Wietnamie, Niemczech, Włoszech, Grecji, Norwegii, Armenii, Islandii, ZEA, Kanadzie, Brazylii, Kosowie, Chile, na Litwie i we Francji. W listopadzie 2018 pianista wystąpił z ogromnym sukcesem w Lincoln Center w Nowym Jorku.

W lutym 2022 ukazał się jego pierwszy solowy album „Brahms, Chopin”, wydany przez Polskie Radio i zawierający nagrania z recitalu w Studio Koncertowym Polskiego Radia.

W grudniu 2022 roku ukazał się drugi album płytowy artysty „Chopin-Debussy”.

W recenzji The Gramophone  Jed Distler napisał: „Zwykle skupiam się na pianistach, których cechy charakteru, talenty i dziwactwa (lub ich brak) łatwo się ujawniają. W związku z tym kilka „czarnych koni” niemal umknęło mojej uwadze, jak choćby Jakub Kuszlik. Obejrzałem ponownie występ Kuszlika w drugim etapie i szybko zdałem sobie sprawę, jak bardzo go nie doceniałem. Kuszlik jest tak muzykalny, że jego niezwykłą wirtuozerię zauważa się dopiero po fakcie. On urodził się, by grać Chopina.”

 

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas