Paź
7
pon
Żagański Tydzień Seniora
Paź 7 – Paź 12 całodniowy
Lis
7
czw
400 Lat Harmonii Świata Johannesa Keplera 1619 – 2019 @ Sala Kurlandzka, Pałac Książęcy w Żaganiu
Lis 7@10:00
Lis
8
pt
Koncert Zespołu „Pod Różą” poświęcony zmarłym artystom
Lis 8@17:00

W piątek 8 listopada o godz. 17.00 w sali Familijnej Pałacu Książęcego odbędzie się koncert amatorskiego zespołu artystycznego „Pod Różą” wraz z przyjaciółmi.

Koncert będzie poświęcony zmarłym artystom z zespołu, a w szczególności pamięci Gabrieli Treli. . Gościnnie wystąpią: wnuczka Gabrieli Treli – Martyna Trela (skrzypce) oraz Jan Berenda z Żar. Spotkanie poprowadzi Donat Linkowski – redaktor Radia Zachód. Zapraszamy – wstęp wolny.

Lis
11
pon
Obchody Święta Niepodległości w Żaganiu
Lis 11 całodniowy
Premiery Filmowe z Kinem Visa @ Sala Inter Pałacu Książęcego
Lis 11 całodniowy
Lis
16
sob
Jubileuszowy Koncert Chóru Octava @ Sala Kryształowa
Lis 16@16:00

 

Żagańskie Stowarzyszenie Muzyczne Octava i Żagański Pałac Kuktury zapraszają serdecznie na Jubileusz 10 lecia Chóru Octava! Zapowiada się szczególny wieczór z muzyką chóralną. Podczas koncertu usłyszycie Państwo różnorodne utwory, będące przekrojem działalności zespołu. Koncert wzbogacą utwory w wykonaniu Chóru PSM I i II stopnia w Żaganiu oraz zaproszonych solistek. Chórowi towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy i pianista. Chórem dyrygować będzie oczywiście Monika Maszkowska, a koncert poprowadzą: Renata Socha i Katarzyna Wójcik. Wstęp wolny! serdecznie zapraszamy!

 

Lis
22
pt
Ich życiowe role – Rakowanie @ Pałacyk przy ul. Jana Pawła II 7
Lis 22@17:00

 

 

Przypominamy i zapraszamy:

22 Listopada 2019 r.
godz. 17:00
Pałacyk przy ul. Jana Pawła II 7

ICH ŻYCIOWE ROLE to kobiety o kobietach i dla kobiet.
Inspiracją do stworzenia „ról” była Anna, która z chorobą nowotworową zmaga się od kilku lat. Tak to się zaczęło. Od „Nagajki w życiowej roli” na Facebooku, po pomysł na przygotowanie pięknych zdjęć na wystawę i napisanie książki. Muszę przyznać, że bez wątpliwości z Ani strony się nie obyło ale złapała bakcyla i dała się namówić. W związku z tym, że apetyt rośnie w miarę jedzenia w głowie kiełkowała myśl o czyść większym, na szerszą skalę. Wystarczyło przedstawić pomysł kilku wspaniałym, twórczym kobietom, żebyśmy stały się świetnym, niezawodnym zespołem do zadań specjalnych.
„Ich życiowe role” powstają od kwietnia, projekt przedstawia pięć kobiet, chorych onkologicznie na różnym etapie choroby i życia. Każda z bohaterek bierze udział w sesji zdjęciowej, której zadaniem jest sprawienie przyjemności, oderwanie od rzeczywistości, ale też przedstawienie piękna i walki jednocześn

Gru
6
pt
Uprowadzenie św.Mikołaja @ Plac Słowiański
Gru 6@18:00

 

 

 

 

 

Gru
7
sob
Żagański Jubileuszowy Pokaz Walki i Tańca @ Sala Kryształowa, Pałac Książęcy
Gru 7@16:00
8.ŚWIATA WIDZENIE – wernisaż
Gru 7@18:00