Paź
5
pon
Koncert Grażyny Łobaszewskiej @ Sala Kryształowa, ŻPK
Paź 5@18:00
Już  5 października  o godz.17:00
Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore będzie gościła w Żagańskim Pałacu Kultury!
Zapraszamy w imieniu organizatora – Stacji ART Impresariat Artystyczny (tel.881 080 286) !!!
Bilety do nabycia w cenie 65zł w internecie ,,kupbilecik ,, oraz w ZETO ul. Rynek 13 Żagań

tel: 68 307 00 30

Kupbilecik:

 

 

 

Paź
17
sob
„Nowe Forum Kamishibai 2020 – nauka, zabawa, bliskość” @ Pałacyk przy ul. Jana Pawła II 7
Paź 17@10:30 – 16:30

„Nowe Forum Kamishibai 2020 – nauka, zabawa, bliskość”

Data. 17.10.2020
godz. 10:30 – 16:30

Miejsce: Pałacyk – Salon Kultury, ul. Jana Pawła II 7, Żagań Dla kogo? Animatorzy, nauczyciele, bibliotekarze wszystkich typów szkół, bibliotekarze wszystkich typów bibliotek publicznych oraz wszyscy inni zainteresowani tematem.

Organizatorzy: Żagański Pałac Kultury, Maja Wilczewska – MajuBaje, Kalina Patek – Bajeczki ze skrzyneczki, Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim.

***

„Nowe Forum Kamishibai 2020 – nauka, zabawa, bliskość” to wydarzenie skierowane do nauczycieli, animatorów kultury, edukatorów, bibliotekarzy, muzealników oraz wszystkich ludzi ceniących efektywne i kreatywne metody pracy oraz spędzania wolnego czasu. Przede wszystkim będziemy prezentować teatr ilustracji Kamishibai jako wielowymiarowe narzędzie pozwalające na realizację różnych celów edukacyjnych. Pokażemy także jak za pomocą ilustracji ukrytych w małej drewnianej skrzynce animować środowisko lokalne. Forum to przestrzeń dla praktyków animacji i edukacji. To miejsce spotkania i wymiany doświadczeń, a także eksperymentowania i samorozwoju podczas warsztatów prowadzonych przez specjalistów.

 

Program wydarzenia:

10.30 – Rejestracja uczestników

11.00 – Rozpoczęcie

11.15 – Czytanie, kamishibajanie, bajanie, Joanna Łacińska-Stube – CAS LARGO, Katarzyna Wilczkowska – Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu filia w Gnieźnie

11.45 – KAMI-SHIBAI = papierowy teatr, Ewelina Miszkiewicz. Projekt zrealizowany w ramach programu Sieć kultury – Bardzo Młoda Kultura Województwo Pomorskie

12.15 – Bajka o Koźle, Kalina Patek, Bajeczki ze skrzyneczki, Zielona Góra

12.45 – Poruszające Bajki o Emocjach, Marysia Maruszczyk, Gruntownia, Warszawa

13.15 Przerwa kawowa, mini targi książki

14.00-16.00 Warsztaty /do wyboru/:

  • Kalina Patek, Frida Kahlo, prowadząca Maja Wilczewska Wojewódzki Ośrodek

Metodyczny w Gorzowie Wlkp.

  • Jak uczynić znanymi nieznanych. Edukacja historyczna – dobre praktyki,

prowadzące Ula Ziober i Maria Ratajczak, Stowarzyszenie Zielona Grupa z Poznania

 

Lut
27
sob
Koncert operetkowy – Ze Straussem przez Wiedeń @ Sala Kryształowa, ŻPK
Lut 27@17:00
Koncert operetkowy - Ze Straussem przez Wiedeń @ Sala Kryształowa, ŻPK

Cudowna muzyka, przepiękne głosy, wspaniali instrumentaliści i wyjątkowy klimat – to wszystko już wkrótce w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu! Nie może tam Państwa zabraknąć! W imieniu organizatora
MUZYKA’n’TY zparaszamy
Tel do organizatora:
tel. 609047163 lub agencja.muzykanty@gmail.com

Ze Straussem przez Wiedeń to spotkanie z muzyką pełne niezapomnianych wrażeń! To także spotkanie z mistrzami opery i operetki – z Puccinim, Leharem, Kalmanem oraz królem walca – Straussem. W ten wieczór usłyszą Państwo najbardziej znane i lubiane arie i duety, takie jak „Wielka sława to żart”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Twoim jest serce me”, „W rytm walczyka” w wykonaniu utalentowanych młodych artystów – laureatów prestiżowych konkursów, koncertujących na co dzień zarówno w Polsce, jak i za granicą. W taneczny nastrój wprawią Państwa walce, polki i czardasze zagrane przez kameralny zespół instrumentalny. Nie zabraknie również wirtuozowskich popisów, jak choćby skrzypcowy „Czardasz” Montiego czy „Taniec węgierski” Brahmsa brawurowo zagrany na wiolonczeli.

Najpiękniejsze melodie do dziś roznoszące się echem po ulicach Wiednia, podane z dużą dozą elegancji i dobrego smaku, ale i z poczuciem humoru – tego koncertu nie można przegapić. Zapraszamy!

NOWY TERMIN: 27 lutego 2021 roku
Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność.