Sie
2
nie
Kulturalny Tabor (działania artystyczne w ramach programu Bardzo Młoda Kultura) @ ul.Żarska 1
Sie 2@11:00 – 16:00

,,Wydarzenia Kulturalny Tabor dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021- województwo lubuskie”

Koncert Pod Platanami – San Luis Tango @ Dziedziniec Żagańskiego Pałacu Kultury
Sie 2@20:00 – 21:30

Na dziedzińcu Żagańskiego Pałacu Kultury już w najbliższą niedzielę o godzinie  zabrzmi gorące tango prosto z Argentyny – na scenie wystąpi zespół San Luis Tango.
Sanluistango to formacja utworzona w 2006 roku, w Prowincji San Luis w Argentynie. Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie!

Repertuar zespołu opiera się na klasycznych tangach, milongach i walcach wielkich kompozytorów takich jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astora Piazzolli. San Lousi Tango to zespół którego wspólną misją jest granie i rozpowszechnianie tanga w każdym zakątku świata.

Sie
5
śr
Filmowe lato dla dzieci w sali Inter @ Sala Inter, Żagański Pałac Kultury
Sie 5@11:00
Filmowe lato dla młodzieży w sali Inter @ ul.Szprotawska 4, Żagań
Sie 5@16:00
Sie
6
czw
Warsztaty fotograficzne w plenerze z instruktorem Szkoły Talentów ŻPK @ ul.Szprotawska 4, Żagań
Sie 6@10:00 – 12:00
Sie
7
pt
Muzyka w Raju – projekcje w sali Inter @ Sala Inter, ŻPK
Sie 7@18:00

Drodzy Państwo ! Mamy zaszczyt zaprosić melomanów muzyki dawnej na koncerty – 4 projekcje, które odbędą się w sali Inter Żagańskiego Pałacu Kultury  w dniach 7 i 8 sierpnia o godz. 18.00 i 19:30
Koncerty ze względu na obecną sytuację odbędą się w formie projekcji wideo.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Ilość miejsc ograniczona – darmowe wejściówki do odbioru w dziale Kulturalno – Artystycznym w pokoju nr 168 Żagańskiego Pałacu Kultury).
Tel. 068 477 64 78

 

Przypominamy❗️
W związku z pandemią koronawirusa i obowiązującym na terenie całego kraju reżimem sanitarnym, osoby odwiedzające Żagański Pałac Kultury zobowiązane są do przestrzegania procedury bezpieczeństwa ❗️
✔️Przestrzegaj obostrzeń i regulaminów ŻPK!
✔️Wchodząc do budynku zasłaniaj usta i nos! 😷
✔️Dezynfekuj ręce
✔️Zachowaj dystans 2 m od drugiej osoby

 

 

Projekcja nr 1  – 7.08.2020, godz. 18:00

Teodoro Baù
viola da gamba

Aira Maria Lehtipuu
skrzypce

Orkiestra Kore

Antonio Vivaldi (1678 – 1741)
Koncert na skrzypce i violę da gamba A-dur RV 546
Allegro, Andante, Allegro

Johann Gottlieb Graun (1703 – 1771)
Koncert na violę da gamba, smyczki i basso continuo a-moll GraunWV A:XIII:14
Allegro Moderato, Adagio, Allegro

Anton Milling (2 połowa XVIII wieku)
Koncert na violę da gamba, smyczki i basso continuo d-moll
Allegro Moderato, Largo, Vivace

Johann Gottlieb Graun
Koncert na violę da gamba, smyczki i basso continuo A-dur Graun WV A:XIII:11
Allegretto, Adagio, Allegro

 

Projekcja z XVII Festiwalu „Muzyka w Raju”
Kościół pw. Św Marcina w Gościkowie-Paradyżu
18 sierpnia 2019
Produkcja: Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”
Realizacja dźwięku: Piotr Mańkowski, Studio Coverius
Współpraca: Radio Zachód
Reżyseria i montaż: Cezary Zych

 

Projekcja 2
7.08.2020, godz. 19.30
Sala Inter, Żagański Pałac Kultury

Consort fletów prostych Brouillamini:
Guillaume Beaulieu
Aránzazu Nieto
Elise Ferrière
Virginie Botty
Florian Gazagne

John Dowland (1563 – 1626)
Ze zbioru Lachrimae, or Seven Tears (1605):
Sir Henry Umpton’s Funerall
M. Buctons Galiard
M. Henri Noel his Galiard
Captaine Digorie Piper his Galiard

Jacob Van Eyck (ca.1590 – 1657)
Ze zbioru Der Fluyten Lust-hof (1644):
Doen Daphne D’over Schoone Maeght
Pavaen Lachrymae, after Dowland

John Dowland
Can she excuse

Jacob Van Eyck
Excusemoy, after Dowland

John Dowland
The earle of Essex Galiard

Giovanni Valentini (1582 – 1649)
Sonata „Enharmonica” (ok. 1620)

Tarquinio Merula (1595 – 1665)
La lusignuola op.1 no.2

Claudio Monteverdi (1567-1643)
Baci soavi e cari SV 27
Qual augellin che canta SV 87

Girolamo Frescobaldi (1583-1643)
Balletto Terzo
Corrente del Balletto
Passacagli

William Brade (1560 – 1630)
Ze zbioru Newe auserlesene Branden, Intraden, Mascheraden, Baletten (1617):
Mascharad der Edelfrauen
Courante der Jungfrawen
Brand
Der Heilig Berg

Matthias Weckmann (ok. 1616-1674)
O Lux Beata Trinitas

Dietrich Buxtehude (1637-1707)
Erhalt uns, Herr, bei deinem Wort BuxWV 185
Ciacona in E minor  BuxWV 160

Marc-Antoine Charpentier (1643 – 1704)
Ze zbioru Suite à quatre parties de violes, H. 545 (ok.1680)
Prélude, (…), Sarabande, Gigue angloise, Gigue francoise, Passecaille

Giovanni Legrenzi (1626 – 1690)
Sonata V a quattro viole de gamba o come piace, op.10 nr 18 La Cetra (1673)
Adagio assai, Allegro, Adagio, Allegro, Adagio

Tomaso Albinoni (1671 – 1751)
Ze zbioru Sinfonie e Concerti a Cinque (1700):
Sonata VI op. 2 nr 11
Adagio, Allegro, Grave, Allegro

 

XVII Festiwal „Muzyka w Raju”
Kościół pw. Św Marcina w Gościkowie-Paradyżu
22 sierpnia 2019

Produkcja: Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”
Realizacja dźwięku: Piotr Mańkowski, Studio Coverius
Współpraca: Radio Zachód
Reżyseria i montaż: Cezary Zych

 

 

Projekcja nr 3 8.08.2020 r., godz. 18:00

sala Inter, Żagański Pałac Kultury

Aira Maria Lehtipuu
skrzypce

Fredrik From
skrzypce

Elena Andreyev
wiolonczela

Paulina van de Pavert
wiolonczela

Adam Kaiser
kozioł weselny

Orkiestra Kore

Georg Philipp Telemann (1681 – 1767)
Koncert podwójny e-moll na dwoje skrzypiec TWV52:e4
Andante, Allegro, Adagio, Presto

Antonio Vivaldi (1678 – 1741)
Koncert podwójny g-moll na dwie wiolonczele RV 531
Allegro, Largo, Allegro

Koncert potrójny C-dur na skrzypce i dwie wiolonczele RV 561
Allegro, Largo, Allegro

Koncert potrójny g-moll op. 3 nr 2 na dwoje skrzypiec i wiolonczelę RV 578
Adagio e spiccato, Allegro, Larghetto, Allegro

Georg Philipp Telemann
Suita na smyczki G-dur Burlesque de Quixotte TWV 55:G10
Ouverture, Le réveil de Quichotte, Son attaque des moulins à vent, Ses soupirs amoureux après la Princesse Dulcinée, Sanche Panse berné, Le galope de Rosinante, Celui d’ane de Sanche, Le couché de Quichotte

Suita tańców polskich z manuskryptu z Rostocku (w opracowaniu Dariusza Górnioka)

 

Film z XVI Festiwalu „Muzyka w Raju”
Kościół pw. Św Marcina w Gościkowie-Paradyżu
25 sierpnia 2018
Produkcja: Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”
Realizacja dźwięku: Piotr Mańkowski, Studio Coverius
Współpraca: Radio Zachód
Reżyseria i montaż: Cezary Zych

Projekcja 4

8.08.2020, godz. 19.30

Sala Inter, Żagański Pałac Kultury

Aira Maria Lehtipuu
skrzypce

Orkiestra Kore

Andrea Falconieri (1586 – 1656)
Passacalle

Heinrich Ignaz Franz von Biber (1644 – 1704)
Ciaccona z Pars III a-moll C 71 ze zbioru Mensa sonora

Tarquinio Merula (1595 – 1665)
Ciaccona

Antonio Bertali (1605 – 1669)
Ciaccona

Henry Purcell (1659 – 1695)
Chaconne The Grand Dance z opery Fairy Queen Z.629
Dance for the Green Men z opery Fairy Queen Z.629
Dance for the Followers of Night z opery Fairy Queen Z.629
Monkey´s Dance z opery Fairy Queen Z.629
Soft Music z opery King Arthur Z.628
Passacaglia z opery King Arthur Z.628
Third Act Tune: Hornpipe z opery King Arthur Z.628
Ground in d Z.D222
Rondeau z opery Fairy Queen Z.629
Grand Dance z opery King Arthur Z.628

André Campra (1660 – 1744)
Suita z opery L´Europe galante
Prélude I entrée, Premier air pour les Plaisirs, Loure pour les Ris et les Plaisirs, Canaries,
Prélude – Sommeil, Premier air pour les Espagnols, Premiere Chaconne en rondeau , Seconde Chaconne en rondeau, La Forlana, Prélude – Mes yeux, Passacaille

Georg Muffat (1653 – 1704)
Sonata G-dur nr 5 z cyklu Armonico tributo
Allemande, Adagio, Fuga, Adagio, Passacaglia

 

XVII Festiwal „Muzyka w Raju”
Kościół pw. Św Marcina w Gościkowie-Paradyżu
23 sierpnia 2019
Produkcja: Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”
Realizacja dźwięku: Piotr Mańkowski, Studio Coverius
Współpraca: Radio Zachód
Reżyseria i montaż: Cezary Zych

 

Muzyka w Raju – projekcje w sali Inter @ Sala Inter, ŻPK
Sie 7@19:30

Drodzy Państwo ! Mamy zaszczyt zaprosić melomanów muzyki dawnej na koncerty – 4 projekcje, które odbędą się w sali Inter Żagańskiego Pałacu Kultury  w dniach 7 i 8 sierpnia o godz. 18.00 i 19:30
Koncerty ze względu na obecną sytuację odbędą się w formie projekcji wideo.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Ilość miejsc ograniczona – darmowe wejściówki do odbioru w dziale Kulturalno – Artystycznym w pokoju nr 168 Żagańskiego Pałacu Kultury).
Tel. 068 477 64 78

 

Przypominamy❗️
W związku z pandemią koronawirusa i obowiązującym na terenie całego kraju reżimem sanitarnym, osoby odwiedzające Żagański Pałac Kultury zobowiązane są do przestrzegania procedury bezpieczeństwa ❗️
✔️Przestrzegaj obostrzeń i regulaminów ŻPK!
✔️Wchodząc do budynku zasłaniaj usta i nos! 😷
✔️Dezynfekuj ręce
✔️Zachowaj dystans 2 m od drugiej osoby

 

 

Projekcja nr 1  – 7.08.2020, godz. 18:00

Teodoro Baù
viola da gamba

Aira Maria Lehtipuu
skrzypce

Orkiestra Kore

Antonio Vivaldi (1678 – 1741)
Koncert na skrzypce i violę da gamba A-dur RV 546
Allegro, Andante, Allegro

Johann Gottlieb Graun (1703 – 1771)
Koncert na violę da gamba, smyczki i basso continuo a-moll GraunWV A:XIII:14
Allegro Moderato, Adagio, Allegro

Anton Milling (2 połowa XVIII wieku)
Koncert na violę da gamba, smyczki i basso continuo d-moll
Allegro Moderato, Largo, Vivace

Johann Gottlieb Graun
Koncert na violę da gamba, smyczki i basso continuo A-dur Graun WV A:XIII:11
Allegretto, Adagio, Allegro

 

Projekcja z XVII Festiwalu „Muzyka w Raju”
Kościół pw. Św Marcina w Gościkowie-Paradyżu
18 sierpnia 2019
Produkcja: Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”
Realizacja dźwięku: Piotr Mańkowski, Studio Coverius
Współpraca: Radio Zachód
Reżyseria i montaż: Cezary Zych

 

Projekcja 2
7.08.2020, godz. 19.30
Sala Inter, Żagański Pałac Kultury

Consort fletów prostych Brouillamini:
Guillaume Beaulieu
Aránzazu Nieto
Elise Ferrière
Virginie Botty
Florian Gazagne

John Dowland (1563 – 1626)
Ze zbioru Lachrimae, or Seven Tears (1605):
Sir Henry Umpton’s Funerall
M. Buctons Galiard
M. Henri Noel his Galiard
Captaine Digorie Piper his Galiard

Jacob Van Eyck (ca.1590 – 1657)
Ze zbioru Der Fluyten Lust-hof (1644):
Doen Daphne D’over Schoone Maeght
Pavaen Lachrymae, after Dowland

John Dowland
Can she excuse

Jacob Van Eyck
Excusemoy, after Dowland

John Dowland
The earle of Essex Galiard

Giovanni Valentini (1582 – 1649)
Sonata „Enharmonica” (ok. 1620)

Tarquinio Merula (1595 – 1665)
La lusignuola op.1 no.2

Claudio Monteverdi (1567-1643)
Baci soavi e cari SV 27
Qual augellin che canta SV 87

Girolamo Frescobaldi (1583-1643)
Balletto Terzo
Corrente del Balletto
Passacagli

William Brade (1560 – 1630)
Ze zbioru Newe auserlesene Branden, Intraden, Mascheraden, Baletten (1617):
Mascharad der Edelfrauen
Courante der Jungfrawen
Brand
Der Heilig Berg

Matthias Weckmann (ok. 1616-1674)
O Lux Beata Trinitas

Dietrich Buxtehude (1637-1707)
Erhalt uns, Herr, bei deinem Wort BuxWV 185
Ciacona in E minor  BuxWV 160

Marc-Antoine Charpentier (1643 – 1704)
Ze zbioru Suite à quatre parties de violes, H. 545 (ok.1680)
Prélude, (…), Sarabande, Gigue angloise, Gigue francoise, Passecaille

Giovanni Legrenzi (1626 – 1690)
Sonata V a quattro viole de gamba o come piace, op.10 nr 18 La Cetra (1673)
Adagio assai, Allegro, Adagio, Allegro, Adagio

Tomaso Albinoni (1671 – 1751)
Ze zbioru Sinfonie e Concerti a Cinque (1700):
Sonata VI op. 2 nr 11
Adagio, Allegro, Grave, Allegro

 

XVII Festiwal „Muzyka w Raju”
Kościół pw. Św Marcina w Gościkowie-Paradyżu
22 sierpnia 2019

Produkcja: Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”
Realizacja dźwięku: Piotr Mańkowski, Studio Coverius
Współpraca: Radio Zachód
Reżyseria i montaż: Cezary Zych

 

 

Projekcja nr 3 8.08.2020 r., godz. 18:00

sala Inter, Żagański Pałac Kultury

Aira Maria Lehtipuu
skrzypce

Fredrik From
skrzypce

Elena Andreyev
wiolonczela

Paulina van de Pavert
wiolonczela

Adam Kaiser
kozioł weselny

Orkiestra Kore

Georg Philipp Telemann (1681 – 1767)
Koncert podwójny e-moll na dwoje skrzypiec TWV52:e4
Andante, Allegro, Adagio, Presto

Antonio Vivaldi (1678 – 1741)
Koncert podwójny g-moll na dwie wiolonczele RV 531
Allegro, Largo, Allegro

Koncert potrójny C-dur na skrzypce i dwie wiolonczele RV 561
Allegro, Largo, Allegro

Koncert potrójny g-moll op. 3 nr 2 na dwoje skrzypiec i wiolonczelę RV 578
Adagio e spiccato, Allegro, Larghetto, Allegro

Georg Philipp Telemann
Suita na smyczki G-dur Burlesque de Quixotte TWV 55:G10
Ouverture, Le réveil de Quichotte, Son attaque des moulins à vent, Ses soupirs amoureux après la Princesse Dulcinée, Sanche Panse berné, Le galope de Rosinante, Celui d’ane de Sanche, Le couché de Quichotte

Suita tańców polskich z manuskryptu z Rostocku (w opracowaniu Dariusza Górnioka)

 

Film z XVI Festiwalu „Muzyka w Raju”
Kościół pw. Św Marcina w Gościkowie-Paradyżu
25 sierpnia 2018
Produkcja: Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”
Realizacja dźwięku: Piotr Mańkowski, Studio Coverius
Współpraca: Radio Zachód
Reżyseria i montaż: Cezary Zych

Projekcja 4

8.08.2020, godz. 19.30

Sala Inter, Żagański Pałac Kultury

Aira Maria Lehtipuu
skrzypce

Orkiestra Kore

Andrea Falconieri (1586 – 1656)
Passacalle

Heinrich Ignaz Franz von Biber (1644 – 1704)
Ciaccona z Pars III a-moll C 71 ze zbioru Mensa sonora

Tarquinio Merula (1595 – 1665)
Ciaccona

Antonio Bertali (1605 – 1669)
Ciaccona

Henry Purcell (1659 – 1695)
Chaconne The Grand Dance z opery Fairy Queen Z.629
Dance for the Green Men z opery Fairy Queen Z.629
Dance for the Followers of Night z opery Fairy Queen Z.629
Monkey´s Dance z opery Fairy Queen Z.629
Soft Music z opery King Arthur Z.628
Passacaglia z opery King Arthur Z.628
Third Act Tune: Hornpipe z opery King Arthur Z.628
Ground in d Z.D222
Rondeau z opery Fairy Queen Z.629
Grand Dance z opery King Arthur Z.628

André Campra (1660 – 1744)
Suita z opery L´Europe galante
Prélude I entrée, Premier air pour les Plaisirs, Loure pour les Ris et les Plaisirs, Canaries,
Prélude – Sommeil, Premier air pour les Espagnols, Premiere Chaconne en rondeau , Seconde Chaconne en rondeau, La Forlana, Prélude – Mes yeux, Passacaille

Georg Muffat (1653 – 1704)
Sonata G-dur nr 5 z cyklu Armonico tributo
Allemande, Adagio, Fuga, Adagio, Passacaglia

 

XVII Festiwal „Muzyka w Raju”
Kościół pw. Św Marcina w Gościkowie-Paradyżu
23 sierpnia 2019
Produkcja: Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”
Realizacja dźwięku: Piotr Mańkowski, Studio Coverius
Współpraca: Radio Zachód
Reżyseria i montaż: Cezary Zych

 

Sie
8
sob
Muzyka w Raju – projekcje w sali Inter @ Sala Inter, ŻPK
Sie 8@18:00

Drodzy Państwo ! Mamy zaszczyt zaprosić melomanów muzyki dawnej na koncerty – 4 projekcje, które odbędą się w sali Inter Żagańskiego Pałacu Kultury  w dniach 7 i 8 sierpnia o godz. 18.00 i 19:30
Koncerty ze względu na obecną sytuację odbędą się w formie projekcji wideo.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Ilość miejsc ograniczona – darmowe wejściówki do odbioru w dziale Kulturalno – Artystycznym w pokoju nr 168 Żagańskiego Pałacu Kultury).
Tel. 068 477 64 78

 

Przypominamy❗️
W związku z pandemią koronawirusa i obowiązującym na terenie całego kraju reżimem sanitarnym, osoby odwiedzające Żagański Pałac Kultury zobowiązane są do przestrzegania procedury bezpieczeństwa ❗️
✔️Przestrzegaj obostrzeń i regulaminów ŻPK!
✔️Wchodząc do budynku zasłaniaj usta i nos! 😷
✔️Dezynfekuj ręce
✔️Zachowaj dystans 2 m od drugiej osoby

 

 

Projekcja nr 1  – 7.08.2020, godz. 18:00

Teodoro Baù
viola da gamba

Aira Maria Lehtipuu
skrzypce

Orkiestra Kore

Antonio Vivaldi (1678 – 1741)
Koncert na skrzypce i violę da gamba A-dur RV 546
Allegro, Andante, Allegro

Johann Gottlieb Graun (1703 – 1771)
Koncert na violę da gamba, smyczki i basso continuo a-moll GraunWV A:XIII:14
Allegro Moderato, Adagio, Allegro

Anton Milling (2 połowa XVIII wieku)
Koncert na violę da gamba, smyczki i basso continuo d-moll
Allegro Moderato, Largo, Vivace

Johann Gottlieb Graun
Koncert na violę da gamba, smyczki i basso continuo A-dur Graun WV A:XIII:11
Allegretto, Adagio, Allegro

 

Projekcja z XVII Festiwalu „Muzyka w Raju”
Kościół pw. Św Marcina w Gościkowie-Paradyżu
18 sierpnia 2019
Produkcja: Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”
Realizacja dźwięku: Piotr Mańkowski, Studio Coverius
Współpraca: Radio Zachód
Reżyseria i montaż: Cezary Zych

 

Projekcja 2
7.08.2020, godz. 19.30
Sala Inter, Żagański Pałac Kultury

Consort fletów prostych Brouillamini:
Guillaume Beaulieu
Aránzazu Nieto
Elise Ferrière
Virginie Botty
Florian Gazagne

John Dowland (1563 – 1626)
Ze zbioru Lachrimae, or Seven Tears (1605):
Sir Henry Umpton’s Funerall
M. Buctons Galiard
M. Henri Noel his Galiard
Captaine Digorie Piper his Galiard

Jacob Van Eyck (ca.1590 – 1657)
Ze zbioru Der Fluyten Lust-hof (1644):
Doen Daphne D’over Schoone Maeght
Pavaen Lachrymae, after Dowland

John Dowland
Can she excuse

Jacob Van Eyck
Excusemoy, after Dowland

John Dowland
The earle of Essex Galiard

Giovanni Valentini (1582 – 1649)
Sonata „Enharmonica” (ok. 1620)

Tarquinio Merula (1595 – 1665)
La lusignuola op.1 no.2

Claudio Monteverdi (1567-1643)
Baci soavi e cari SV 27
Qual augellin che canta SV 87

Girolamo Frescobaldi (1583-1643)
Balletto Terzo
Corrente del Balletto
Passacagli

William Brade (1560 – 1630)
Ze zbioru Newe auserlesene Branden, Intraden, Mascheraden, Baletten (1617):
Mascharad der Edelfrauen
Courante der Jungfrawen
Brand
Der Heilig Berg

Matthias Weckmann (ok. 1616-1674)
O Lux Beata Trinitas

Dietrich Buxtehude (1637-1707)
Erhalt uns, Herr, bei deinem Wort BuxWV 185
Ciacona in E minor  BuxWV 160

Marc-Antoine Charpentier (1643 – 1704)
Ze zbioru Suite à quatre parties de violes, H. 545 (ok.1680)
Prélude, (…), Sarabande, Gigue angloise, Gigue francoise, Passecaille

Giovanni Legrenzi (1626 – 1690)
Sonata V a quattro viole de gamba o come piace, op.10 nr 18 La Cetra (1673)
Adagio assai, Allegro, Adagio, Allegro, Adagio

Tomaso Albinoni (1671 – 1751)
Ze zbioru Sinfonie e Concerti a Cinque (1700):
Sonata VI op. 2 nr 11
Adagio, Allegro, Grave, Allegro

 

XVII Festiwal „Muzyka w Raju”
Kościół pw. Św Marcina w Gościkowie-Paradyżu
22 sierpnia 2019

Produkcja: Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”
Realizacja dźwięku: Piotr Mańkowski, Studio Coverius
Współpraca: Radio Zachód
Reżyseria i montaż: Cezary Zych

 

 

Projekcja nr 3 8.08.2020 r., godz. 18:00

sala Inter, Żagański Pałac Kultury

Aira Maria Lehtipuu
skrzypce

Fredrik From
skrzypce

Elena Andreyev
wiolonczela

Paulina van de Pavert
wiolonczela

Adam Kaiser
kozioł weselny

Orkiestra Kore

Georg Philipp Telemann (1681 – 1767)
Koncert podwójny e-moll na dwoje skrzypiec TWV52:e4
Andante, Allegro, Adagio, Presto

Antonio Vivaldi (1678 – 1741)
Koncert podwójny g-moll na dwie wiolonczele RV 531
Allegro, Largo, Allegro

Koncert potrójny C-dur na skrzypce i dwie wiolonczele RV 561
Allegro, Largo, Allegro

Koncert potrójny g-moll op. 3 nr 2 na dwoje skrzypiec i wiolonczelę RV 578
Adagio e spiccato, Allegro, Larghetto, Allegro

Georg Philipp Telemann
Suita na smyczki G-dur Burlesque de Quixotte TWV 55:G10
Ouverture, Le réveil de Quichotte, Son attaque des moulins à vent, Ses soupirs amoureux après la Princesse Dulcinée, Sanche Panse berné, Le galope de Rosinante, Celui d’ane de Sanche, Le couché de Quichotte

Suita tańców polskich z manuskryptu z Rostocku (w opracowaniu Dariusza Górnioka)

 

Film z XVI Festiwalu „Muzyka w Raju”
Kościół pw. Św Marcina w Gościkowie-Paradyżu
25 sierpnia 2018
Produkcja: Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”
Realizacja dźwięku: Piotr Mańkowski, Studio Coverius
Współpraca: Radio Zachód
Reżyseria i montaż: Cezary Zych

Projekcja 4

8.08.2020, godz. 19.30

Sala Inter, Żagański Pałac Kultury

Aira Maria Lehtipuu
skrzypce

Orkiestra Kore

Andrea Falconieri (1586 – 1656)
Passacalle

Heinrich Ignaz Franz von Biber (1644 – 1704)
Ciaccona z Pars III a-moll C 71 ze zbioru Mensa sonora

Tarquinio Merula (1595 – 1665)
Ciaccona

Antonio Bertali (1605 – 1669)
Ciaccona

Henry Purcell (1659 – 1695)
Chaconne The Grand Dance z opery Fairy Queen Z.629
Dance for the Green Men z opery Fairy Queen Z.629
Dance for the Followers of Night z opery Fairy Queen Z.629
Monkey´s Dance z opery Fairy Queen Z.629
Soft Music z opery King Arthur Z.628
Passacaglia z opery King Arthur Z.628
Third Act Tune: Hornpipe z opery King Arthur Z.628
Ground in d Z.D222
Rondeau z opery Fairy Queen Z.629
Grand Dance z opery King Arthur Z.628

André Campra (1660 – 1744)
Suita z opery L´Europe galante
Prélude I entrée, Premier air pour les Plaisirs, Loure pour les Ris et les Plaisirs, Canaries,
Prélude – Sommeil, Premier air pour les Espagnols, Premiere Chaconne en rondeau , Seconde Chaconne en rondeau, La Forlana, Prélude – Mes yeux, Passacaille

Georg Muffat (1653 – 1704)
Sonata G-dur nr 5 z cyklu Armonico tributo
Allemande, Adagio, Fuga, Adagio, Passacaglia

 

XVII Festiwal „Muzyka w Raju”
Kościół pw. Św Marcina w Gościkowie-Paradyżu
23 sierpnia 2019
Produkcja: Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”
Realizacja dźwięku: Piotr Mańkowski, Studio Coverius
Współpraca: Radio Zachód
Reżyseria i montaż: Cezary Zych

 

Muzyka w Raju – projekcje w sali Inter @ Sala Inter, ŻPK
Sie 8@19:30

Drodzy Państwo ! Mamy zaszczyt zaprosić melomanów muzyki dawnej na koncerty – 4 projekcje, które odbędą się w sali Inter Żagańskiego Pałacu Kultury  w dniach 7 i 8 sierpnia o godz. 18.00 i 19:30
Koncerty ze względu na obecną sytuację odbędą się w formie projekcji wideo.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Ilość miejsc ograniczona – darmowe wejściówki do odbioru w dziale Kulturalno – Artystycznym w pokoju nr 168 Żagańskiego Pałacu Kultury).
Tel. 068 477 64 78

 

Przypominamy❗️
W związku z pandemią koronawirusa i obowiązującym na terenie całego kraju reżimem sanitarnym, osoby odwiedzające Żagański Pałac Kultury zobowiązane są do przestrzegania procedury bezpieczeństwa ❗️
✔️Przestrzegaj obostrzeń i regulaminów ŻPK!
✔️Wchodząc do budynku zasłaniaj usta i nos! 😷
✔️Dezynfekuj ręce
✔️Zachowaj dystans 2 m od drugiej osoby

 

 

Projekcja nr 1  – 7.08.2020, godz. 18:00

Teodoro Baù
viola da gamba

Aira Maria Lehtipuu
skrzypce

Orkiestra Kore

Antonio Vivaldi (1678 – 1741)
Koncert na skrzypce i violę da gamba A-dur RV 546
Allegro, Andante, Allegro

Johann Gottlieb Graun (1703 – 1771)
Koncert na violę da gamba, smyczki i basso continuo a-moll GraunWV A:XIII:14
Allegro Moderato, Adagio, Allegro

Anton Milling (2 połowa XVIII wieku)
Koncert na violę da gamba, smyczki i basso continuo d-moll
Allegro Moderato, Largo, Vivace

Johann Gottlieb Graun
Koncert na violę da gamba, smyczki i basso continuo A-dur Graun WV A:XIII:11
Allegretto, Adagio, Allegro

 

Projekcja z XVII Festiwalu „Muzyka w Raju”
Kościół pw. Św Marcina w Gościkowie-Paradyżu
18 sierpnia 2019
Produkcja: Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”
Realizacja dźwięku: Piotr Mańkowski, Studio Coverius
Współpraca: Radio Zachód
Reżyseria i montaż: Cezary Zych

 

Projekcja 2
7.08.2020, godz. 19.30
Sala Inter, Żagański Pałac Kultury

Consort fletów prostych Brouillamini:
Guillaume Beaulieu
Aránzazu Nieto
Elise Ferrière
Virginie Botty
Florian Gazagne

John Dowland (1563 – 1626)
Ze zbioru Lachrimae, or Seven Tears (1605):
Sir Henry Umpton’s Funerall
M. Buctons Galiard
M. Henri Noel his Galiard
Captaine Digorie Piper his Galiard

Jacob Van Eyck (ca.1590 – 1657)
Ze zbioru Der Fluyten Lust-hof (1644):
Doen Daphne D’over Schoone Maeght
Pavaen Lachrymae, after Dowland

John Dowland
Can she excuse

Jacob Van Eyck
Excusemoy, after Dowland

John Dowland
The earle of Essex Galiard

Giovanni Valentini (1582 – 1649)
Sonata „Enharmonica” (ok. 1620)

Tarquinio Merula (1595 – 1665)
La lusignuola op.1 no.2

Claudio Monteverdi (1567-1643)
Baci soavi e cari SV 27
Qual augellin che canta SV 87

Girolamo Frescobaldi (1583-1643)
Balletto Terzo
Corrente del Balletto
Passacagli

William Brade (1560 – 1630)
Ze zbioru Newe auserlesene Branden, Intraden, Mascheraden, Baletten (1617):
Mascharad der Edelfrauen
Courante der Jungfrawen
Brand
Der Heilig Berg

Matthias Weckmann (ok. 1616-1674)
O Lux Beata Trinitas

Dietrich Buxtehude (1637-1707)
Erhalt uns, Herr, bei deinem Wort BuxWV 185
Ciacona in E minor  BuxWV 160

Marc-Antoine Charpentier (1643 – 1704)
Ze zbioru Suite à quatre parties de violes, H. 545 (ok.1680)
Prélude, (…), Sarabande, Gigue angloise, Gigue francoise, Passecaille

Giovanni Legrenzi (1626 – 1690)
Sonata V a quattro viole de gamba o come piace, op.10 nr 18 La Cetra (1673)
Adagio assai, Allegro, Adagio, Allegro, Adagio

Tomaso Albinoni (1671 – 1751)
Ze zbioru Sinfonie e Concerti a Cinque (1700):
Sonata VI op. 2 nr 11
Adagio, Allegro, Grave, Allegro

 

XVII Festiwal „Muzyka w Raju”
Kościół pw. Św Marcina w Gościkowie-Paradyżu
22 sierpnia 2019

Produkcja: Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”
Realizacja dźwięku: Piotr Mańkowski, Studio Coverius
Współpraca: Radio Zachód
Reżyseria i montaż: Cezary Zych

 

 

Projekcja nr 3 8.08.2020 r., godz. 18:00

sala Inter, Żagański Pałac Kultury

Aira Maria Lehtipuu
skrzypce

Fredrik From
skrzypce

Elena Andreyev
wiolonczela

Paulina van de Pavert
wiolonczela

Adam Kaiser
kozioł weselny

Orkiestra Kore

Georg Philipp Telemann (1681 – 1767)
Koncert podwójny e-moll na dwoje skrzypiec TWV52:e4
Andante, Allegro, Adagio, Presto

Antonio Vivaldi (1678 – 1741)
Koncert podwójny g-moll na dwie wiolonczele RV 531
Allegro, Largo, Allegro

Koncert potrójny C-dur na skrzypce i dwie wiolonczele RV 561
Allegro, Largo, Allegro

Koncert potrójny g-moll op. 3 nr 2 na dwoje skrzypiec i wiolonczelę RV 578
Adagio e spiccato, Allegro, Larghetto, Allegro

Georg Philipp Telemann
Suita na smyczki G-dur Burlesque de Quixotte TWV 55:G10
Ouverture, Le réveil de Quichotte, Son attaque des moulins à vent, Ses soupirs amoureux après la Princesse Dulcinée, Sanche Panse berné, Le galope de Rosinante, Celui d’ane de Sanche, Le couché de Quichotte

Suita tańców polskich z manuskryptu z Rostocku (w opracowaniu Dariusza Górnioka)

 

Film z XVI Festiwalu „Muzyka w Raju”
Kościół pw. Św Marcina w Gościkowie-Paradyżu
25 sierpnia 2018
Produkcja: Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”
Realizacja dźwięku: Piotr Mańkowski, Studio Coverius
Współpraca: Radio Zachód
Reżyseria i montaż: Cezary Zych

Projekcja 4

8.08.2020, godz. 19.30

Sala Inter, Żagański Pałac Kultury

Aira Maria Lehtipuu
skrzypce

Orkiestra Kore

Andrea Falconieri (1586 – 1656)
Passacalle

Heinrich Ignaz Franz von Biber (1644 – 1704)
Ciaccona z Pars III a-moll C 71 ze zbioru Mensa sonora

Tarquinio Merula (1595 – 1665)
Ciaccona

Antonio Bertali (1605 – 1669)
Ciaccona

Henry Purcell (1659 – 1695)
Chaconne The Grand Dance z opery Fairy Queen Z.629
Dance for the Green Men z opery Fairy Queen Z.629
Dance for the Followers of Night z opery Fairy Queen Z.629
Monkey´s Dance z opery Fairy Queen Z.629
Soft Music z opery King Arthur Z.628
Passacaglia z opery King Arthur Z.628
Third Act Tune: Hornpipe z opery King Arthur Z.628
Ground in d Z.D222
Rondeau z opery Fairy Queen Z.629
Grand Dance z opery King Arthur Z.628

André Campra (1660 – 1744)
Suita z opery L´Europe galante
Prélude I entrée, Premier air pour les Plaisirs, Loure pour les Ris et les Plaisirs, Canaries,
Prélude – Sommeil, Premier air pour les Espagnols, Premiere Chaconne en rondeau , Seconde Chaconne en rondeau, La Forlana, Prélude – Mes yeux, Passacaille

Georg Muffat (1653 – 1704)
Sonata G-dur nr 5 z cyklu Armonico tributo
Allemande, Adagio, Fuga, Adagio, Passacaglia

 

XVII Festiwal „Muzyka w Raju”
Kościół pw. Św Marcina w Gościkowie-Paradyżu
23 sierpnia 2019
Produkcja: Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”
Realizacja dźwięku: Piotr Mańkowski, Studio Coverius
Współpraca: Radio Zachód
Reżyseria i montaż: Cezary Zych

 

Sie
9
nie
Kulturalny Tabor przy Szkole Podstawowej nr 3 @ Szkoła Podstawowa nr 3 w Żaganiu
Sie 9@11:00 – 16:00
Kulturalny Tabor przy Szkole Podstawowej nr 3 @ Szkoła Podstawowa nr 3 w Żaganiu

Szanowni mieszkańcy już 9 sierpnia 2020r.  „Kulturalny Tabor” rozbije po raz drugi swoje cygańskie koczowiska – tym razem zawitamy w plenerze Publicznej Szkole Podstawowej nr 3
w Żaganiu.

W programie ,,Kulturalnego Taboru” Cygańskiego Koczowiska:
– Czytelnia na walizkach
– Aishe Teatralna (Japoński Teatrzyk Kamishibai)
– Foto Stanka (fotobudka z warsztatami robienia dekoracji)
– Konkurs na najlepszy fotoreportaż,,Kulturalny Tabor w mojej dzielnicy”
– Roztańczona Fifika, Muzyczna Samira (nauka tańca cygańskiego, gry na instrumentach)
– Vadoma Cygańska (kreatywne balony)
– Skoczna Viollca (zawody sportowe)
– Wizyta u Zielarki (tajemnica ziół)
– Liminista Plastyczna (warsztaty plastyczne, chusty cygańskie, kwiaty z papieru, bransoletki, zdobienie wachlarzy itp.)

Zapraszamy na imprezy dzielnicowe :

2 sierpnia 2020r.      Skwer Szkoły Podstawowej nr 7  godz. 11:00-16:00

9 sierpnia 2020r.     Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3   godz. 11:00-16:00

15 sierpnia 2020r.   Plac Klasztorny  godz.  11:00-16:00

23 sierpnia 2020r.  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 godz. 11:00-16:00

30 sierpnia 2020r.  Dziedziniec Żagańskiego Pałacu Kultury godz. 13:00-18:00

Wejście na teren imprezy jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.