Wrz
11
pt
Wystawa Plenerowa: Generał Stanisław Maczek i Jego Żołnierze
Wrz 11 – Wrz 27 całodniowy
Wrz
19
sob
Zielone Targi
Wrz 19@12:00 – 17:00
Paź
5
pon
Koncert Grażyny Łobaszewskiej @ Sala Kryształowa, ŻPK
Paź 5@18:00
Już  5 października  o godz.17:00
Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore będzie gościła w Żagańskim Pałacu Kultury!
Zapraszamy w imieniu organizatora – Stacji ART Impresariat Artystyczny (tel.881 080 286) !!!
Bilety do nabycia w cenie 65zł w internecie ,,kupbilecik ,, oraz w ZETO ul. Rynek 13 Żagań

tel: 68 307 00 30

Kupbilecik:

 

 

 

Paź
6
wt
Okno Na Świat – Ekspozycja wystawy @ Hol Słoneczny, Żagański Pałac Kultury
Paź 6 – Lis 26 całodniowy

,,Okno na świat”

Od 6 października do 26 listopada w Żagańskim Pałacu Kultury odbędzie się ekspozycja prac malarskich pt. ,,Okno na świat” wykonanych przez osoby pozbawione wolności z Zakładu Karnego w Krzywańcu. Otwarcie wystawy połączone zostanie z aukcją charytatywną. Środki uzyskane ze sprzedaży obrazów przekazane zostaną na rzecz Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach.
„Okno na świat” – arteterapia malarstwem, czyli twórcza resocjalizacja.
Program autorstwa kpt. Ewy Igiel zajął w 2018 roku II miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie na Program Resocjalizacji Sprzyjający Readaptacji Społecznej Osób Pozbawionych Wolności w obszarze skazań na karę 25 lat lub dożywotniego pozbawiania wolności. Program jest realizowany w ZK Krzywaniec od 2009 roku, dzięki temu na przestrzeni blisko 11 lat podczas profesjonalnych warsztatów malarskich prowadzonych przez artystów, powstało wiele ciekawych prac malarskich, które będzie można obejrzeć jak również zakupić podczas wystawy.
Cele i założenia programu
Głównym celem programu ”Okno na Świat” jest kształtowanie umiejętności społecznych w zakresie wzrostu samooceny osadzonych, poznawania przez nich nowych form spędzania wolnego czasu oraz rozwijania zainteresowań i talentu, kształtujących pozytywne przekonania na temat własnych możliwości osiągnięcia sukcesu oraz wykształcenie pozytywnych i konstruktywnych obrazów dotyczących własnej osoby, które prowadzić będą do zmniejszenia ryzyka powrotu do przestępstwa.
Poprzednie edycje programu umożliwiły propagowanie wśród skazanych atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu, rozwijania umiejętności oraz poprawy relacji interpersonalnych. Program pomógł rozwinąć aktywność twórczą skazanych i amatorskiego ruchu artystycznego.
Pomysł na wernisaż
Pierwszy wernisaż, zorganizowany w 2018r., okazał się doskonałym pomysłem, jednakże jeszcze lepszym okazało się połączenie wernisażu z akcją charytatywną sprzedaży obrazów, z której całkowity dochód przeznaczono na potrzeby Hospicjum im. św. Brata Alberta w Żarach. W trakcie wystawy zostały bowiem zakupione 52 obrazy z 90 wyeksponowanych. Niezmiernie cieszy nas fakt, że obrazy znalazły nabywców, wyszły poza mury zakładu karnego, a także przyczyniły się do niesienia pomocy potrzebującym. Mamy nadzieję, że i w tym roku wernisaż będzie cieszył się tak dużym zainteresowaniem jak w 2018 r. Tegoroczny dochód ze sprzedaży obrazów zostanie również przekazany na rzecz Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach.

 

 

 

 

wystawa cennik-pobierz !!!!

 

Dane do wpłaty za obrazy:

HOSPICJUM ŚWIĘTEGO BRATA ALBERTA

UL. PSZENNA 2

68-100 Żary

BANK PKO BP 03 1020 5460 0000 5802 0110 9941

tytuł wpłaty: obraz nr ………….

 

 

 

Paź
12
pon
Uroczyste Obchody Dnia Edukacji Narodowej – odwołane
Paź 12@11:46 – 12:46
Paź
15
czw
Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi – odwołane
Paź 15@11:00
Paź
17
sob
„Nowe Forum Kamishibai 2020 – nauka, zabawa, bliskość” – odwołane @ Pałacyk przy ul. Jana Pawła II 7
Paź 17@10:30 – 16:30

„Nowe Forum Kamishibai 2020 – nauka, zabawa, bliskość”

Data. 17.10.2020
godz. 10:30 – 16:30

Miejsce: Pałacyk – Salon Kultury, ul. Jana Pawła II 7, Żagań Dla kogo? Animatorzy, nauczyciele, bibliotekarze wszystkich typów szkół, bibliotekarze wszystkich typów bibliotek publicznych oraz wszyscy inni zainteresowani tematem.

Organizatorzy: Żagański Pałac Kultury, Maja Wilczewska – MajuBaje, Kalina Patek – Bajeczki ze skrzyneczki, Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim.

***

„Nowe Forum Kamishibai 2020 – nauka, zabawa, bliskość” to wydarzenie skierowane do nauczycieli, animatorów kultury, edukatorów, bibliotekarzy, muzealników oraz wszystkich ludzi ceniących efektywne i kreatywne metody pracy oraz spędzania wolnego czasu. Przede wszystkim będziemy prezentować teatr ilustracji Kamishibai jako wielowymiarowe narzędzie pozwalające na realizację różnych celów edukacyjnych. Pokażemy także jak za pomocą ilustracji ukrytych w małej drewnianej skrzynce animować środowisko lokalne. Forum to przestrzeń dla praktyków animacji i edukacji. To miejsce spotkania i wymiany doświadczeń, a także eksperymentowania i samorozwoju podczas warsztatów prowadzonych przez specjalistów.

 

Program wydarzenia:

10.30 – Rejestracja uczestników

11.00 – Rozpoczęcie

11.15 – Czytanie, kamishibajanie, bajanie, Joanna Łacińska-Stube – CAS LARGO, Katarzyna Wilczkowska – Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu filia w Gnieźnie

11.45 – KAMI-SHIBAI = papierowy teatr, Ewelina Miszkiewicz. Projekt zrealizowany w ramach programu Sieć kultury – Bardzo Młoda Kultura Województwo Pomorskie

12.15 – Bajka o Koźle, Kalina Patek, Bajeczki ze skrzyneczki, Zielona Góra

12.45 – Poruszające Bajki o Emocjach, Marysia Maruszczyk, Gruntownia, Warszawa

13.15 Przerwa kawowa, mini targi książki

14.00-16.00 Warsztaty /do wyboru/:

  • Kalina Patek, Frida Kahlo, prowadząca Maja Wilczewska Wojewódzki Ośrodek

Metodyczny w Gorzowie Wlkp.

  • Jak uczynić znanymi nieznanych. Edukacja historyczna – dobre praktyki,

prowadzące Ula Ziober i Maria Ratajczak, Stowarzyszenie Zielona Grupa z Poznania

 

Paź
20
wt
Plan Na Kino w Sali Kryształowej ! @ Sala Kryształowa, ŻPK
Paź 20 całodniowy

 

PLAN NA KINO – PRZEDSTAWIAJĄ PROVIDENT I AXA
ZAPRASZAMY   20.10.2020r. We wtorek NA:

PINOKIO, TROLLE2, 25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY

SEANSE W SALI KRYSZTAŁOWEJ NA OLBRZYMIM EKRANIE 7M X 4M !

Trolle 2”
Animacja, familijny, komedia, muzyczny, 2D DUBBING PL, ograniczenia wiekowe: B.O., cena biletu: 17 zł normalny, 15 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny),
czas trwania: 91 minut, zwiastun: https://youtu.be/dG75M5CpIyQ
Opis:
OSTRZEŻENIE: Twoje oczy mogą nie być przyzwyczajone do oglądania tylu kolorów i takiego natężenia szczęścia. Po gigantycznym sukcesie pierwszej części (ponad 340 milionów dolarów), zachwytach krytyków i publiczności oraz międzynarodowych nagrodach (nominacja do Oscara® za piosenkę „Can’t Stop the Feeling” Justina Timberlake’a, która stała się najczęściej ściąganą piosenką 2016 roku), czas na zupełnie nową przygodę! Poppy i Mruk odkrywają, że poza ich wioską istnieją inne światy zamieszkane przez Trolle, z którymi – by tak rzec – jakoś im nie po drodze. Kiedy niespodziewane niebezpieczeństwo zagrozi całej populacji Trolli, Poppy i Mruk oraz ich przyjaciele wyruszą w wielką podróż przez nowe – niebezpieczne – lądy, by dokonać niemożliwego: pogodzić ze sobą wszystkie Trolle i połączyć się przeciw wrogowi.
W filmie usłyszymy Justina Timberlake’a i Annę Kendrick, a także laureata Oscara® Sama Rockwella oraz zdobywcę nagrody Grammy – Chance’a the Rappera. Ich głosami przemówią (i zaśpiewają) Trolle. A to nie koniec niespodzianek – jednej z postaci filmu głosu użyczy Jamie Dornan, gwiazda „Pięćdziesięciu twarzy Greya”!
„Pinokio”
Fantasy, 2D PL, ograniczenia wiekowe: 7+, cena biletu: 17 zł normalny, 15 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), czas trwania: 125 minut,
zwiastun:  https://youtu.be/MDl7VFm_GDo
Opis:
Imponująca wizualnie, pełna przygód, mądrości i humoru najnowsza ekranizacja „Pinokia” Carlo Collodiego – najpopularniejszej książki dla dzieci wszech czasów, którą przetłumaczono na rekordową liczbę ponad 260 języków świata. W roli słynnego Gepetta wystąpił nagrodzony Oscarem za rolę w produkcji „Życie jest piękne” Roberto Benigni. Reżyserii podjął się dwukrotnie nagrodzony Grand Prix na festiwalu filmowym w Cannes Matteo Garrone – wizjonerski twórca „Pentameronu” i „Gomorry”. Za wyjątkową oprawę muzyczną odpowiada laureat Oscara i Złotego Globu Dario Marianelli. Nowa wersja „Pinokia” to również baśniowe postaci, których niesamowity wygląd to efekt drobiazgowej pracy wybitnego charakteryzatora Marka Couliera – dwukrotnego zdobywcy Oscara, który ma na swoim koncie pracę przy takich hitach jak „Jurrasic World: Upadło królestwo”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” czy serii „Harry Potter”.
Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Na swojej drodze spotyka magiczną wróżkę, olbrzymiego ślimaka, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet zwiedza ogromny brzuch wieloryba. Jego śladami wyrusza zaniepokojony Gepetto. Ta wyprawa na zawsze odmieni ich życie.
„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”
Dramat, sensacyjny, 2D PL, ograniczenia wiekowe: 15+, cena biletu: 17 zł normalny, 15 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), czas trwania: 117 minut,
zwiastun: https://youtu.be/p4CxbcejTTM
Opis:
Historia chłopaka, który trafił do więzienia za zbrodnie, których nie popełnił.
„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za brutalne przestępstwo. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?
Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.
Historia Tomasza Komendy była tematem głośnego, wyróżnionego nagrodą MediaTory reportażu TVN Grzegorza Głuszaka. Według badań przeprowadzonych przez Wirtualną Polskę o sprawie niesłusznie osadzonego w więzieniu mężczyzny usłyszało aż 89% Polaków i do dziś uchodzi ona za jedną z najbardziej niechlubnych kart w dziejach polskiego sądownictwa. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszająca opowieść o niezłomności ludzkiego ducha, wytrwałości oraz sile, jaka tkwi w rodzinie. Pełna napięcia i mocnych, wyrazistych postaci historia, stworzona według najlepszych zachodnich wzorców. Pokazująca nieznane wątki i rzucająca nowe światło na wydarzenia, które doprowadziły do skazania i uniewinnienia Komendy
W związku z ograniczeniem widowni na salach kinowych, nie prowadzimy rezerwacji telefonicznej biletów.
Zalecamy zakup biletów on line i płatności bezdotykowe.

Kup bilet:

https://plannakino.pl/trasa_kina/szczegoly/199

UWAGA!
Prosimy zapoznać się z REGULAMINEM BEZPIECZEŃSTWA
https://plannakino.pl/assets/regulamin_bezpieczenstwo.pdf
https://plannakino.pl/bezpieczenstwo

 

 

Paź
22
czw
Pracownicze Plany Kapitałowe – konferencja @ Sala Kryształowa, ŻPK
Paź 22@12:00
Lut
27
sob
Koncert operetkowy – Ze Straussem przez Wiedeń @ Sala Kryształowa, ŻPK
Lut 27@17:00
Koncert operetkowy - Ze Straussem przez Wiedeń @ Sala Kryształowa, ŻPK

Cudowna muzyka, przepiękne głosy, wspaniali instrumentaliści i wyjątkowy klimat – to wszystko już wkrótce w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu! Nie może tam Państwa zabraknąć! W imieniu organizatora
MUZYKA’n’TY zparaszamy
Tel do organizatora:
tel. 609047163 lub agencja.muzykanty@gmail.com

Ze Straussem przez Wiedeń to spotkanie z muzyką pełne niezapomnianych wrażeń! To także spotkanie z mistrzami opery i operetki – z Puccinim, Leharem, Kalmanem oraz królem walca – Straussem. W ten wieczór usłyszą Państwo najbardziej znane i lubiane arie i duety, takie jak „Wielka sława to żart”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Twoim jest serce me”, „W rytm walczyka” w wykonaniu utalentowanych młodych artystów – laureatów prestiżowych konkursów, koncertujących na co dzień zarówno w Polsce, jak i za granicą. W taneczny nastrój wprawią Państwa walce, polki i czardasze zagrane przez kameralny zespół instrumentalny. Nie zabraknie również wirtuozowskich popisów, jak choćby skrzypcowy „Czardasz” Montiego czy „Taniec węgierski” Brahmsa brawurowo zagrany na wiolonczeli.

Najpiękniejsze melodie do dziś roznoszące się echem po ulicach Wiednia, podane z dużą dozą elegancji i dobrego smaku, ale i z poczuciem humoru – tego koncertu nie można przegapić. Zapraszamy!

NOWY TERMIN: 27 lutego 2021 roku
Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność.