Wrz
13
pt
Jarmark św. Michała @ Podzamcze Pałacu Książęcego
Wrz 13@15:45 – Wrz 15@23:50
Wrz
20
pt
„Dzielne Kobiety z Neubrandenburga” – wernisaż wystawy @ Sala Kryształowa, Pałac Książecy
Wrz 20@17:00

W piątek 20 września br. o godz. 17:00 w sali Kryształowej Pałacu Książęcego zapraszamy na wernisaż wystawy Arkadiusza Szlachetko „Dzielne Kobiety z Neubrandenburga”.
Wstęp wolny.

Autor wystawy jest prawnukiem Marii Ratajczak, więźniarki KL Ravensbrück, przeniesionej wraz z innymi więźniarkami do podobozu w Neubrandenburgu, z przydziałem do fabryki zbrojeniowej. Kobieta zmarła tam 14 kwietnia 1945 r. i, wraz z 42 innymi Polkami – więźniarkami KL Ravensbrück, została pochowana w zbiorowej, bezimiennej mogile. Wystawa przybliża warunki pobytu i niewolniczej pracy Polek wywiezionych przez Niemców do KL Ravensbrück i przydzielonych do jednego z jego zewnętrznych podobozów. Tysiące kobiet zmuszono tam do niewolniczej pracy w zakładach zbrojeniowych berlińskiego przedsiębiorcy Curta Hebera. Wiele z Nich zginęło.

 

Na plakacie

Neubrandenburg, pomnik i tablica upamiętniające pochowane w zbiorowej mogile ofiary znajdującego się tam w czasie II wojny światowej podobozu obozu w Ravensbrück.

 

Wrz
25
śr
Premiery Filmowe z Kinem Visa @ Sala Inter Pałacu Książęcego
Wrz 25 całodniowy
Wrz
28
sob
Dzień Turystyki @ ul.Szprotawska 4
Wrz 28 całodniowy
Paź
7
pon
Żagański Tydzień Seniora
Paź 7 – Paź 12 całodniowy
Lis
7
czw
400 Lat Harmonii Świata Johannesa Keplera 1619 – 2019 @ Sala Kurlandzka, Pałac Książęcy w Żaganiu
Lis 7@10:00
Lis
8
pt
Koncert Zespołu „Pod Różą” poświęcony zmarłym artystom
Lis 8@17:00

W piątek 8 listopada o godz. 17.00 w sali Familijnej Pałacu Książęcego odbędzie się koncert amatorskiego zespołu artystycznego „Pod Różą” wraz z przyjaciółmi.

Koncert będzie poświęcony zmarłym artystom z zespołu, a w szczególności pamięci Gabrieli Treli. . Gościnnie wystąpią: wnuczka Gabrieli Treli – Martyna Trela (skrzypce) oraz Jan Berenda z Żar. Spotkanie poprowadzi Donat Linkowski – redaktor Radia Zachód. Zapraszamy – wstęp wolny.

Lis
11
pon
Obchody Święta Niepodległości w Żaganiu
Lis 11 całodniowy
Premiery Filmowe z Kinem Visa @ Sala Inter Pałacu Książęcego
Lis 11 całodniowy
Lis
16
sob
Jubileuszowy Koncert Chóru Octava @ Sala Kryształowa
Lis 16@16:00

 

Żagańskie Stowarzyszenie Muzyczne Octava i Żagański Pałac Kuktury zapraszają serdecznie na Jubileusz 10 lecia Chóru Octava! Zapowiada się szczególny wieczór z muzyką chóralną. Podczas koncertu usłyszycie Państwo różnorodne utwory, będące przekrojem działalności zespołu. Koncert wzbogacą utwory w wykonaniu Chóru PSM I i II stopnia w Żaganiu oraz zaproszonych solistek. Chórowi towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy i pianista. Chórem dyrygować będzie oczywiście Monika Maszkowska, a koncert poprowadzą: Renata Socha i Katarzyna Wójcik. Wstęp wolny! serdecznie zapraszamy!