Magia Świąt w Żagańskim Pałacu Kultury

Żagański Pałac Kultury składa serdeczne podziękowania

Sponsorom :

Firmie Dringenberg Polska Sp. z o.o. i Żagańskim Wodociągom i Kanalizacjom za wsparcie przy organizacji Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dzięki Państwu udało się nadać bardzo świąteczny wygląd naszemu miastu i pałacowi – stworzyć przyjemną świąteczną atmosferę; pełną radości i życzliwości.

Pragniemy również serdeczne podziękować za otwartość, życzliwość i współpracę przy organizacji ww. wydarzenia:

Nadleśnictwu Żagań,

Kołom Gospodyń Wiejskich w Bożnowie i Starej Koperni,

Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żaganiu,

Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu,

Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Żaganiu oraz instruktorom, rodzicom i dzieciom sekcji tanecznej i wokalnej Szkoły Talentów.

Na stoiskach mogliśmy znaleźć ozdoby choinkowe, pyszne ciasto, wszelakie rękodzieło, bogatą ofertę gastronomiczną. Podczas jarmarku ze świątecznym repertuarem wystąpiła sekcja wokalna Żagańskiego Pałacu Kultury oraz zaprezentowała się Sekcja Tańca prowadzona przez instruktora i choreografa Pana Artura Niezgodę. Sala Stendhala ŻPK zamieniła się w prawdziwą Fabrykę Elfów, gdzie było można stworzyć ozdoby świąteczne oraz porozmawiać o wymarzonych prezentach z Mikołajem. Elfy w tym czasie  pomagały pakować prezenty zakupione na Jarmarku Bożonarodzeniowym. W niedziele na scenie odbył się spektakl teatralny pt.,, Sekret św. Mikołaja”, w którym główni bohaterowie  Marcelina i Marcin za wszelką cenę próbują dowiedzieć się, skąd Święty Mikołaj bierze prezenty dla dzieci. Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem. Życzenia mieszkańcom złożył burmistrz Andrzej Katarzyniec, przewodniczący rady miasta Adam Matwijów, ksiądz kanonik Władysław Tasior oraz licznie przybyli do Żagania goście.

Dziękujemy, że byliście razem z Nami w tym magicznym czasie ! 

Foto: Żagański Pałac Kultury, Jan Mazur, Karol Cząstka

 

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas