Inicjacja na granicy zmysłów z Przemkiem Kossakowskim

Centrum Kultury, Fundacja Piętro Wyżej, Pałac Książęcy w Żaganiu oraz Speleoklub Bobry Żagań, zapraszają 18 marca 2016 roku o godz. 18.30 do Pałacu na wyjątkowe spotkanie z autorem cyklu programów „Kossakowski. Szósty zmysł”, i „Inicjacja” – Przemkiem Kossakowskim, który opowie o swoich podróżach, ekstremalnych doświadczeniach oraz o wizytach u znachorów i wróżbitów z krańców świata. Bilety już w sprzedaży! Bilety w cenie 20 zł od osoby można nabyć w w biurze Centrum Kultury ( Dział Organizacji imprez pok. 164). Szczegóły pod nr tel 068 477 64 78.

 

Przemek Kossakowski – rocznik 1972. Autor cyklu programów „Kossakowski. Szósty zmysł”, i „Inicjacja” (emitowanych na kanale TTV). W pierwszym programie dokumentował podróże po Ukrainie, Rosji, Bałkanach  i Polsce, podczas których doświadczał praktyk znachorów, uzdrawiaczy i wróżbitów. Zakopywany w grobie, obkładany wnętrznościami barana, poddawany praktykom podcinania języka… Pokłosiem jego podróży stała się książka „Na granicy zmysłów” wydana w listopadzie 2014 roku. W drugim programie poddaje się osobistym, często ekstremalnym doświadczeniom, wchodząc w nieznane dla siebie, obce światy. Jak jest naprawdę w cygańskiej społeczności? Co każdego poranka po obudzeniu się czują ludzie nadmiernie otyli? Jak wytrzymać życie na pustelni? Jak długo można nie spać?

 

CEZ_7280m Foto2 Kossakowski foto mały (Medium)

 

Przemek Kossakowski to człowiek od zadań specjalnych. Zwolennik kontaktu bezpośredniego i pracy w terenie. W wolnym czasie chętnie rysuje i eksperymentuje z grafiką. Podczas spotkań opowiada o tym, czego nie widać w jego programach, ukazując to w improwizowanej, błyskotliwej i dowcipnej formie. Spotkania wzbogacone są pokazami licznych zdjęć, których następstwo często uzależnione jest od interakcji z widzami.

 

Zapraszamy na spotkanie z Przemkiem Kossakowskim w Pałacu Książęcym w Żaganiu !

Kossakowski - plakat POPRAWKA (Kopiowanie)