Wystawa pt. ,,Dialog z Beksińskim” – foto: Boziki, malarstwo i rysunek: Marcin Muszalski.
Wystawa inspirowana twórczością Mistrza – Zdzisława Beksińskiego

,,Dialog z Beksińskim, inspiracje twórczością Mistrza i nie tylko“. Interpretacja i zrozumienie dzieł artysty, takiego jak Beksiński, nie jest łatwe ze względu na ich głęboką i często enigmatyczną naturę. Dlatego też artyści podchodzą do jego sztuki jako do źródła inspiracji. Pokazane prace są próbą interpretacji dzieł Zdzisława Beksińskiego oraz sztuki o podobnej wrażliwości, np. dzieł Grzegorza Gwiazdy. Zarówno obrazy, jak też fotografie cechuje pewna mroczność, surrealistyczna wizja oraz emocjonalna głębia. Dostrzec w nich można uczucia związane z niepokojem, lękiem, izolacją, czy emocjonalnym konfliktem. Ciemna kolorystyka, głębokie cienie i kontrasty dodatkowo podkreślają atmosferę tej opowieści o ludzkiej egzystencji.

Boziki – to dwoje fotografików po Jeleniogórskiej Szkole Fotografii, biorących udział w licznych plenerach fotograficznych. Tworzą na ogół fotografie kojarzące się z subtelnym aktem kobiecym. Jednak na wystawie zobaczymy zupełnie co innego, będą to prace z pogranicza manipulacji graficznej. Swoje zdjęcia prezentowali już wielokrotnie na wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Łodzi, Wrocławiu, Żaganiu, czy Żarach.

Marcin Muszalski – rysownik, malarz, grafik komputerowy. Twórca wielu obrazów, ilustracji do ogólnopolskich czasopism, okładek książek oraz portretów. Tworzy przez całe życie. Aktualnie uczy rysunku i malarstwa w Centrum Edukacji i Animacji “Latawiec”. Brał udział w licznych wystawach prezentujących jego artystyczny dorobek w kraju i poza granicami.

 

Data:

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas