Niezapomniana muzyka, pokazy taneczne, milongi z muzyką na żywo oraz najlepszymi dj-ami, teatr i kino tanga oraz warsztaty taneczne to znaczna część atrakcji, których można było doświadczyć w Żagańskim Pałacu Kultury podczas trzeciej edycji ,,Tango Barocco”.
Festiwal tanga rozpoczął się przytupem w czwartek (22.07.2021) w sali Kryształowej pałacu spektaklem teatralnym ,,Tango jest kobietą”. Bohaterzy opowiedzieli i pokazali żagańskiej widowni jakie emocje wywołuje tango, ale też jaki ma realny wpływ na nasze życie. W spektaklu brali udział artyści z Argentyny – muzycy z orkiestry La SanLuisTango oraz pary zawodowych tancerzy.
W piątek (23.07) mieszkańcy oraz uczestnicy festiwalu mieli możliwość wziąć udział w sali Inter w wykładach na temat historii tanga, poprowadzonych przez tancerzy Santiago Buonomo (Urugwaj) i Michała Kaczmarka, którzy na temat tanga wiedzą niemal wszystko. W podsumowanie warsztatów odbył się seans filmowy. pt. „Un Tango Mas”
W sobotni poranek ,,Tango Barocco” rozpoczęło się otwartymi warsztatami tanga argentyńskiego od podstaw. W zajęciach pod okiem najlepszych instruktorów festiwalu mogli brać wszyscy mieszkańcy Żagania.
Festiwal zakończył się w niedzielę wieczorem milongą pożegnalną z djem Michałem el Monje oraz wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami.
Serdecznie dziękujemy, że po raz kolejny moglibyśmy być częścią tego pięknego wydarzenia goszcząc w naszym obiekcie miłośników tanga z całego świata. Mamy nadzieję, że do zatańczenia za rok w salach i na dziedzińcu Żagańskiego Pałacu Kultury !
Foto: Jan Mazur, Żagański Pałac Kultury

Kategoria:

Data:

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas