Jak w nowy sposób spojrzeć na miasto, na codziennie mijane, znane miejsca? Jak ująć w kadr otaczającą najbliższą rzeczywistość? Czy fotografia może pomóc w poznawaniu dziedzictwa kulturowego naszego najbliższego otoczenia? Jeżeli pytania te brzmią intrygująco, to znaczy, że projekt „Efekt-Żagań” jest właśnie dla Ciebie! To sposób na efektowne, efektywne, a przede wszystkim kreatywne poznanie inspirującego miasta i regionu.

 

Ta wyjątkowa propozycja łączy w sobie kurs technik fotograficznych, teorii i praktyki fotografowania z utrwalaniem tożsamości lokalnej ukrytej w miejscach często nieoczywistych. To nowy model uczestnictwa w kulturze, nowoczesne technologie i wykwalifikowana kadra ŻPK oraz Lubuskiej Szkoły Fotografii.

 

„Efekt-Żagań”, czyli cykl 12 warsztatów, konkurs i wymierny efekt w postaci kulturalnego kalendarza. Nagrody, ale przede wszystkim sposób na rozwój i wartościowe spędzenie czasu. Dzięki temu projektowi poznasz tajniki fotografii aktywnie i twórczo.

 

Jeśli chcesz wziąć udział w projekcie i mieszkasz na terenie powiatu żagańskiego, wypełnij formularz zgłoszeniowy

 i wyślij na adres:k.jedzierowska@zpk.zagan.pl

lub zostaw w Salonie Kultury na Jana Pawła II 7 w Żaganiu.

 

Formularz do pobrania na stronie: www.zpk.zagan.pl w zakładce „Efekt Żagań” oraz

w Salonie Kultury na Jana Pawła II 7 w Żaganiu od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00.

Dodatkowe informacje pod nr tel. 533 100 850.

Jarosław Szczepaniak – instruktor warsztatów fotograficznych

O sobie:

Fotografuję od czasów, gdy Zenit 12 xp był jednym z najpopularniejszych aparatów fotograficznych w tej części Europy, a powiększalnika Krokus używało się w łazience, bo tylko tam było wystarczająco ciemno. I tak z upływem lat z hobby zrodziła się pasja, a z pasji powstał sposób na życie. Zenita zamieniłem na Canona i tak marka ta towarzyszy mi od wielu lat, stałem się zapalonym „canoniarzem”. Uwielbiam fotografię krajobrazową i jak to często idzie w parze, połączyłem ją z pasją do podróży i wspólnie z żoną Anną założyliśmy blog podróżniczy nastrojewpodróży, gdzie publikuję między innymi swoje zdjęcia. W roku 2019 w Miejskiej Bibliotece im. Papuszy w Żaganiu miał miejsce wernisaż wystawy fotograficzno- malarskiej „W samo południe” moich i żony prac inspirowanych klimatami Południa Europy. Zajmuję się fotografią okolicznościową, jak również produktową, ta druga daje dużo wytchnienia i spokoju po fotografowaniu często szalonych imprez. Dbając o swój warsztat i o nowe trendy uczestniczę w szkoleniach prowadzonych przez innych fotografów. Od kilku lat jestem instruktorem fotografii w Bibliotece Kultury w Iłowej. Kilkakrotnie zdobyłem wyróżnienia i nagrody w konkursach fotograficznych. Moim ulubionym cytatem jest zdanie Imogen Cunningham amerykańskiej fotografki, portrecistki: „Które z moich zdjęć jest moim ulubionym? To, które zrobię jutro”. W fotografii cenię prostotę i miłą oku kompozycję.

Projekt „Efekt Żagań” wystartował. Spośród dwunastu filmików szkoleniowych przygotowanych przez naszego partnera projektu Akademia Twórczych Poszukiwań. 31 maja 2021r. uczestnicy zapoznali się z jedną z technik fotograficznych jaką są długie czasy naświetlania.

Warsztaty fotograficzne podczas projektu przebiegać będą pod czujnym okiem naszego instruktora -Pana Jarosława Szczepaniaka.

Biała dama pojawiła się dziś w Pałacu Książęcym , a na dowód tego „zjawiska” prezentujemy Państwu oczywiście fotografie.

Pierwszy konkursowy temat został przećwiczony.

Drugie spotkanie, dwa tematy konkursowe i dwa kolory-czyli „Czerń i biel – duet doskonały”. Uczestnicy projektu fotograficznego „Efekt Żagań” wgłębili się w temat fotografii monochromatycznej, a także zapoznali z atrakcyjną metodą,jaką jest „Efekt bokeh”.

Miło jest widzieć chęć zdobywania wiedzy, tworzenia oraz realizowania swoich pasji.

Zapraszamy do wspólnej przygody, są jeszcze wolne miejsca.

 

Konkurs fotograficzny

POBIERZ REGULAMIN

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas