DKF: ,,Wszystko zostaje w rodzinie”

W najbliższy czwartek (20.01) w DKF-ie wyświetlimy film ,,Wszystko zostaje w rodzinie” – pełen zwrotów akcji rodzinny dramat o cenie życiowych kompromisów. Ekranizacja głośnej powieści cenionego włoskiego pisarza Domenico Starnone, która w Polsce została wydana pod tytułem ,,Sznurówki”. Za reżyserię odpowiada równie ceniony Włoch – Daniele Luchetti. W obsadzie znalazły się gwiazdy kina włoskiego: Alba Rohrwacher, Luigi LoCascio, Laura Morante, Silvio Orlando oraz Giovanna Mezzogiorno.
DKF „Drewniany koń”
Czwartek,20 stycznia, godz. 19.00
Kino Inter
ŻPK Żagań
Cena biletu na pojedynczy seans DKF: 12 zł
Karnet na wszystkie pokazy DKF: 30 zł
Bilety i karnety dostępne w ŻPK (pok. 187) bądź przed seansem.
Dołącz do grupy DKF ,,Drewniany Koń” na fb:
Zwiastun:
Opis filmu:
uważany jest przez krytyków za włoską wersję „Historii małżeńskiej”.
Neapol, początek lat osiemdziesiątych. Aldo i Vanda są małżeństwem z dwunastoletnim stażem. Rodzinną sielankę pary bohaterów i dwójki ich małych dzieci gwałtownie przerywa niespodziewane wyznanie mężczyzny.
Prowadzący na co dzień popularną audycję radiową Aldo przyznaje się pewnego wieczoru do romansu. Gdy namiętna relacja z młodszą koleżanką z pracy zaczyna nabierać tempa, zszokowana Vanda na dobre traci grunt pod nogami. Kobieta nie tylko musi uporać się z własną traumą, ale też wytłumaczyć całą sytuację zdezorientowanym dzieciom.
Nie widząc jakiejkolwiek inicjatywy ani żalu ze strony męża, decyduje się podjąć zdecydowane kroki. Trzydzieści lat później Aldo i Vanda wciąż jednak są razem. Zgorzkniali, nieszczęśliwi, próbują odpowiedzieć sobie na pytanie, co trzyma ludzi przy sobie, kiedy miłość już dawno się skończyła.
________________________________________
Reżyseria Daniele Luchetti
Włochy 2020, 100 min
Tytuł oryginalny: Lacci
Scenariusz: Domenico Starnone, Francesco Piccolo,
Daniele Luchetti
Zdjęcia: Ivan Casalgrandi
Montaż: Daniele Luchetti, Ael Dallier Vega
Scenografia: Andrea Castorina
Kostiumy: Massimo Cantini Parrini
Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas