DKF: Pierwszy Dzień Mojego Życia

W najbliższy czwartek (12.10) o godz. 19:00 w Dyskusyjnym Klubie Filmowym wyświetlimy film pt. ,,Pierwszy dzień mojego życia”.
(Zwiastun w komentarzu).
Najlepszy psycholog wśród reżyserów, Paolo Genovese („Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” „The Place”) powraca z kolejnym filmem. „Pierwszy dzień mojego życia” to adaptacja jego własnej powieści i wzruszająca historia o trudnych wyborach oraz potrzebie rozpoczęcia wszystkiego od nowa.
W roli głównej wystąpił Toni Servillo, ulubiony aktor innego włoskiego reżysera Paolo Sorrentino.
Czwórkę głównych bohaterów nowego filmu Paola Genovese dzieli wiele, ale łączy poczucie życiowej beznadziei. Rozczarowanie miesza się z frustracją i myślami, że może najlepszym wyjściem byłoby to wszystko przedwcześnie zakończyć. Kiedy poczucie przygnębienia jest już nie do wytrzymania, na drodze każdego z nich staje tajemniczy mężczyzna.
Ma on dla bohaterów niezwykłą propozycję. Chce im pokazać, jak wyglądałaby rzeczywistość, gdyby faktycznie miało ich zabraknąć. Napoleon, Arianna, Emilia i Daniele otrzymują drugą szansę i możliwość przemyślenia swojej decyzji raz jeszcze.
W ciągu 7 dni nieznajomy mężczyzna (Toni Servillo) będzie konfrontował ich z przeżytymi traumami, ale też pokaże, że życie nadal może być piękne, a jego urok kryje się w sprawach ważnych, ale i drobiazgach. I co utracą, jeżeli zdecydowaliby się jednak popełnić samobójstwo.
Paolo Genovese nie zawodzi i ponownie wciąga widzów w fascynującą grę psychologiczną.
Premiera (Polska):21 lipca 2023
Kraj produkcji: Włochy
Dystrybutor: Aurora Films
Czas trwania: 121 min.
Gatunek: Komedia, Dramat
Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas