DKF: „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”

18.11 | godz. 19:00

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” (reż. Mateusz Rakowicz, Polska 2021, 100 min)

 

 

DYSKUSJNY KLUB FILMOWY:
18.11 godz. 19:00
KINO INTER, ŻPK
,,„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje””
gatunek: Komedia/Akcja
godz. 19:00
Bilet: 12 zł
Bilety dostępne w Żagańskim Pałacu Kultury (ul. Szprotawska 4, pok. 187) bądź przed seansem (w miarę dostępności miejsc).
Opis
„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” to komedia akcji, inspirowana prawdziwą historią Zdzisława Najmrodzkiego, gwiazdy przestępczego półświatka i legendarnego króla ucieczek, który 29 razy wymknął się organom ścigania PRL. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Brawurowe wyczyny Najmrodzkiego śledziła w latach 70. i 80. cała Polska.
Zależało nam na zbudowaniu postaci głównego bohatera w podobnym duchu jak w „Wilku z Wall Street” czy w „Złap mnie, jeśli potrafisz” – mówi reżyser Mateusz Rakowicz. Nie chcieliśmy tworzyć dosłownej biografii Najmrodzkiego. Odbiliśmy się od najciekawszych faktów z jego życia dodając wydarzenia, które ubarwiły filmową rzeczywistość.
W rolach głównych wystąpili znakomici aktorzy: Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha, Andrzej Andrzejewski, Dorota Kolak, Olga Bołądź, Masza Wągrocka, Sandra Drzymalska.
O fabule: Najmro wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare lub zakazane. Wolność i dobrą zabawę kocha ponad wszystko. Niespodziewanie na jego drodze pojawia się kobieta i szansa na zupełnie nowe życie. Czy zmiana będzie jednak warta poświęceń?
Reżyserem filmu jest Mateusz Rakowicz, który wspólnie z Łukaszem M. Maciejewskim napisał scenariusz. Autorem zdjęć jest Jacek Podgórski, a za muzykę odpowiada Andrzej Smolik.
Producentem „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” jest TFP, a koproducentami Grupa Polsat oraz Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Do kin trafi 17 września 2021 roku i wprowadzi go Dystrybucja Mówi Serwis.
Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas