DKF:,, Liczba doskonała”

W czwartkowym Dyskusyjnym Klubie Filmowym zaprezentujemy nowy film mistrza polskiego kina, czyli „Liczba doskonała” (2022) Krzysztofa Zanussiego.
Joachim (Andrzej Seweryn) to dojrzały mężczyzna, który już nic nikomu nie musi udowadniać. Jest zamożny, a jego życie było pasmem sukcesów. Kaprys losu stawia na jego drodze trzydziestoletniego Davida (Jan Marczewski), geniusza matematycznego, który porzuca obiecującą karierę biznesową za granicą i szuka właściwego pola dla swoich talentów w Polsce. Sprawy komplikują się, kiedy w życie Davida wkracza Ola (Julia Latosińska).
Joachim i David to dwaj mężczyźni na zupełnie innych etapach życia. Czego każdy z nich może nauczyć się od drugiego? Jak wybrać pomiędzy intelektem, wiarą i miłością? W „Liczbie doskonałej” Krzysztof Zanussi powraca do najważniejszych tematów swojej twórczości i prezentuje je w nieoczekiwanej formie intelektualnego thrillera.
Bilety i karnety (15 zł/40 zł) dostępne w kasie ŻPK (ul. Szprotawska 4, pok. 187) od wtorku w tygodniu seansu (godz. 10:00–16:00) bądź przed projekcją.

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas