DKF: ,,Godland”

Czasem trzeba dotrzeć na kraniec świata, żeby zrozumieć samego siebie. Wyrusz w podróż razem z „Godland” (2022), który pokażemy w Dyskusyjnym Klubie Filmowym 13 kwietnia (czwartek).
Przebój festiwalu w Cannes, najnowszy film Hlynura Pálmasona („Biały, biały dzień”) to wirtuozerski popis reżyserii, przepiękne sfilmowane – błyskotliwe i pełne czarnego humoru – kino drogi.
Przez zimne strumienie, nagie skały i szmaragdowe mchy Islandii zmierza ku nowej parafii luterański ksiądz Lucas (Elliott Crosset Hove). Młodemu Duńczykowi towarzyszy lokalny przewodnik Ragnar (Ingvar Sigurðsson). Od początku ich relacja pełna jest napięć, bowiem kapłan ma misję i pasję kolonizatora, którym starzec uparcie się przeciwstawia.
„Godland” jest filmem o kamienistej drodze życia, samotności i relacjach z Bogiem. Ale także o artyście, który zamraża i utrwala życie na szklanych negatywach – zupełnie jak lodowiec.
Bilety i karnety (15 zł/40 zł) dostępne w Żagańskim Pałacu Kultury (ul. Szprotawska 4, pok. 187, od wtorku w godz. 10:00–16:00) bądź przed seansem.

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas