DKF: ,,Duch Śniegów”

W najbliższy czwartek (19.05) w Dyskusyjnym Klubie Filmowym prawdziwa poetycka uczta! „Duch śniegów” (Francja 2021) w reżyserii Vincenta Muniera i Marie Amiguet określany jest jako wielkie piękno na dużym ekranie i najbardziej relaksujący film, jaki zobaczycie w tym roku! Niezwykłe kinowe doświadczenie, epicka, fascynująca i kojąca duszę opowieść o niedostępnym dla ludzkiego oka, magicznym miejscu, którego tajemnic strzeże panująca tam prawdziwa bogini – śnieżna pantera. Zachwycające, zapierające dech w piersiach zdjęcia oraz hipnotyzująca ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiadają Nick Cave i Warren Ellis – przygotujcie się na coś wspaniałego.
Opis filmu:
Wielu rusza w podróż do Tybetu tylko po to, by zdobyć najwyższe górskie szczyty. Niewielu dostrzega, że te pozorne pustkowia kryją największe skarby dzikiej natury, które przez większość czasu pozostają poza zasięgiem ludzkiego wzroku. To magiczne miejsce, choć wydaje się niezamieszkane, tak naprawdę tętni życiem, a jego mieszkańcy nie spuszczają oczu z tych, którzy niespodziewanie odwiedzają ich królestwo. Królestwo, którego największych tajemnic strzeże prawdziwa bogini – majestatyczna i nieuchwytna pantera śnieżna. Ci, którym wystarczy pokory, cierpliwości i odwagi mają szansę zarówno na spotkanie z nią, jak i odkrycie najbardziej kojącego miejsca na ziemi.
Gatunek: dokument
Zwiastun:

Głosy prasy:
„Ten film to poezja!” (The Washington Post), „Najbardziej relaksujący film tego roku” (RFI), „Wielkie piękno” (LA Times), „Niesamowite kinowe doświadczenie” (Cineuropa), „Zachwycający wizualnie!” (Screen Slate), „Kojące arcydzieło” (RogerEbert), „Prawdziwy balsam dla duszy” (Variety).
Cena biletu na pojedynczy seans DKF: 15 zł
Karnet na wszystkie seanse w maju: 40 zł
Dostępne w ŻPK (pok. 187) bądź przed seansem.
Dołącz do grupy DKF „Drewniany Koń” na FB:
https://www.facebook.com/groups/1118958752246983

 

 

 

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas