DKF: ,,Chleb i sól”

Nagrodzony na Festiwalu w Wenecji film uważnie obserwujący życie młodych na polskiej prowincji. Świetny debiut Damiana Kocura ,,Chleb i sól”, będzie można zobaczyć w czwartek, 16 lutego o godz. 19:00 w Kinie Inter , w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego .
Bilety: 15 zł do nabycia w pok. nr 187 (ŻPK, ul. Szprotawska 4) lub w kasie kina w dniu seansu.
Chleb i sól zdobył liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych (m.in. w Antalyi, Gijón i Kairze). Film miał swoją premierę na 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, na którym dostał nagrodę specjalną jury sekcji Orizzonti.
Opis dystrybutora:
Tymek – młody pianista, student Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego – wraca na wakacje do swojej rodzinnej miejscowości, gdzie czekają na niego matka, młodszy brat i kumple z osiedla. Centralnym punktem spotkań lokalnej młodzieży jest nowo otwarty bar z kebabem. Tymek staje się świadkiem nakręcającej się spirali napięć między swoimi kolegami, a pracownikami arabskiego pochodzenia. Spirali, której finał okaże się być tragiczny w skutkach. Film zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami i zagrany przez naturszczyków.
Zwiastun:

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas