DKF: 20 DNI W MARIUPOLU

Już ten czwartek 11.04 w Kinie Inter w ramach DKF możemy zobaczyć kolejny hit Oscarowy film ”20 dni w Mariupolu”Zdobywca Oscara w kategorii ,,najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny”.

Żagański Pałac Kultury
Kino Inter
11.04 godz. 19:00
Bilety: 15 zł
Opis:
Wstrząsający filmowy akt oskarżenia Rosji – zapis zagłady Mariupola z narażeniem życia zrealizowany przez jedynego korespondenta, który do końca pozostał w oblężonym mieście. Bezkompromisowy dokument, którego nie da się zapomnieć: relacja dokumentująca zagładę tytułowego miasta, autorstwa jedynego dziennikarza, który pozostał w nim do końca. Film Czernowa, który z narażeniem życia rejestrował rosyjskie zbrodnie wojenne i codzienne życie mieszkańców Mariupola, to nie reporterski zapis wydarzeń, ale przeszywający, pełen pasji dokumentalny akt oskarżenia. A jednocześnie pełnoprawne filmowe dzieło, zrealizowane z imponującą formalną dyscypliną. Niewiele filmów ogląda się w takim napięciu – od pierwszych minut aż po finał, ujawnia, w jaki sposób udało się wywieźć ten materiał z okupowanej strefy. Niewielu twórców z taką mocą pokazuje bezlitosne okrucieństwo wojny. Ale Czernow i ekipa nie czynią tego, by szokować. Ich intencją jest pozostawienie świadectwa – i wstrząśnięcie sumieniem świata. Film tylko dla widzów dorosłych.
Reżyseria: Mstyslav Chernov Scenariusz: Mstyslav Chernov Gatunek: Dokumentalny Produkcja: Ukraina Premiera: 21 stycznia 2023 (Światowa8 marca 2024 (Polska premiera kinowa) Czas: 94 min

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas