16 Międzynarodowy Festiwal Gitarowy

W ramach 16 Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego zapraszamy wszystkich miłośników dźwięków strun na koncert kameralny, który odbędzie się 16 października (sobota) o godz. 16:00 w sali Kurlandzkiej Żagańskiego Pałacu Kultury. Zagrają Adam Woch & Robert Guzik Duo – to jeden z najciekawszych zespołów kameralnych w Polsce. „Ogromna wiedza muzyczna, znakomita technika i zgranie sprawia, że słuchając ich mamy do czynienia z kameralistyką najwyższych lotów!”.
Bezpłatne wejściówki do odbioru od jutra (6.10) w ŻPK (ul. Szprotawska 4, pok. nr 168) – ilość miejsc ograniczona.
Adam Woch & Robert Guzik:
Zespół został założony w 2011 roku przez dwóch gitarzystów studiujących na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie – Adama Wocha i Roberta Guzika. Mając na koncie sukcesy w międzynarodowych konkursach muzycznych (X Europejski Konkurs Gitarowy „Enrico Mercatali” w Gorizii, Międzynarodowy Konkurs Muzyczny IBLA Grand Prize, czy Międzynarodowy Konkurs Zespołów Kameralnych w ramach 22. edycji Ossola Guitar Festival) zespół bardzo szybko rozpoczął intensywną działalność koncertową. Poza koncertami w Europie gitarzyści zadebiutowali w 2014 roku trasą koncertową w Stanach Zjednoczonych uwieńczoną występem w nowojorskiej Carnegie Hall – jednej z najważniejszych sal koncertowych na świecie. Koncerty spotkały się z uznaniem publiczności i zyskały bardzo dobre recenzje bardzo dobre recenzje.
„Zachwycający pierwszy utwór brazylijskiego kompozytora M. Pereiry zaprezentował piękne zgranie i ujednolicony dźwięk w połączeniu z mocną techniką i balansem. Przypomniało mi to nagrania Larry’ego Coryell’a i Philipa Catherine. Piazzolla był równie cudowny – zrozumiały, z dodatkiem subtelnych smaczków. Tango powinno być wykonywane z wyczuciem i ci dwaj to pokazali. Co za występ!”
Nowy Jork, 14.05.2014
W kwietniu 2016 zespół zadebiutował w Azji cyklem koncertów w Chinach, co spotkało się z gorącym przyjęciem przez chińską publiczność. Panowie powrócili do Azji dwa lata później, koncertując w Tajlandii i Wietnamie.
„Godzinny koncert Woch & Guzik Duo był pięknym muzycznym doświadczeniem. Muzycy zaprezentowali nam szeroki repertuar od muzyki europejskiej po latynoamerykańską i równie szeroki wachlarz umiejętności. „Życie jest krótkie”, a wszystko, co piękne, kiedyś przemija. Chcielibyśmy jednak, by chwile takie, jak ten koncert, trwały znacznie, znacznie dłużej.”
Pekin, 04.2016
Adam Woch i Robert Guzik współpracują również z najsłynniejszym duo gitarowym Sérgio i Odaira Assada. Współpraca ta zaowocowała napisaniem przez Sérgio Assada siedmioczęściowej kompozycji „One Week in Rio” i zadedykowaniem utworu polskiemu zespołowi. Światowa premiera miała miejsce w marcu 2017 roku w Warszawie i Wrocławiu podczas wspólnego koncertu z braćmi Assad.
Zespół cieszy się uznaniem gitarowego środowiska, co zaowocowało zaproszeniami na festiwale w Europie i recenzjami prawdziwych mistrzów tego instrumentu.
„Woch & Guzik Duo to jeden z najciekawszych zespołów kameralnych w Polsce. Ogromna wiedza muzyczna, znakomita technika i zgranie sprawia, że słuchając ich mamy do czynienia z kameralistyką najwyższych lotów!”
Łukasz Kuropaczewski
„Słuchanie Woch & Guzik Duo to duża przyjemność. Panowie grają bardzo muzykalnie i pięknie brzmią. Ich wykonanie utworu legendarnego Sergio Assada było naznaczone wrażliwością i pełną subtelności interakcją.”
Marek Napiórkowski
„Woch&Guzik Duo wyróżnia wspaniała technika i zgranie w połączeniu z fenomenalnym zrozumieniem stylu drugiej osoby, co sprawia że brzmią jak jeden instrument i świetnie odnajdują się w muzyce latynoamerykańskiej. Widziałem niewiele europejskich zespołów, które tak dobrze interpretują muzykę latynoamerykańską. Woch&Guzik Duo jest prawdopodobnie najlepszym polskim duetem jaki miałem okazję słyszeć i zdecydowanie wyróżniającym się zespołem w Europie.”
Sérgio Assad
W 2021 roku Adam Woch i Robert Guzik zostali objęci opieką artystyczną Fundacji Fabryki Norblina. Szybka ścieżka kariery była możliwa dzięki indywidualnym umiejętnościom Adama i Roberta. Kiedy 8 lat temu zaczynali współpracę, obaj wnosili do zespołu ogromny bagaż doświadczeń i imponującą listę sukcesów.
Adam WOCH – absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie w klasie gitary Zbigniewa Dubielli. Swoją naukę kontynuował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Ryszarda Bałauszko i dr. Leszka Potasińskiego. W ramach stypendium studiował w Conservatorium Maastricht u prof. Carlo Marchione. Swoje umiejętności doskonalił także pod kierunkiem takich artystów jak: Rolf Lislevand, Ricardo Gallén, Álvaro Pierri, Roberto Aussel, Zoran Dukić, Marcin Dylla, Łukasz Kuropaczewski i wielu innych.
Robert GUZIK – naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni pod kierunkiem mgr. Jana Kowalczyka. Ukończył studia z najwyższą notą w klasie gitary prof. Marcina Zalewskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Następnie rozwijał swoje umiejętności w klasie gitary dr. Marcina Dylli podczas studiów podyplomowych na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Dodatkowo Robert pobierał lekcje u takich mistrzów gitary jak: Odair Assad, Łukasz Kuropaczewski, Thomas Offermann, Aniello Desiderio, Thomas Müller-Pering i wielu innych.
Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas