14 Lubuskie Zaduszki Jazzowe: Stanisław Soyka & Arek Skolik Trio

Od jutra (4.10) ruszamy ze sprzedażą biletów na to wyjątkowe wydarzenie – 14 Lubuskie Zaduszki Jazzowe: Stanisław Soyka & Arek Skolik Trio.
Data: 3 listopada 2022 r. | godz. 19:00
Miejsce: Sala Kryształowa, Żagański Pałac Kultury
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)
do nabycia w ŻPK (pok. nr 187, ul. Szprotawska 4, Żagań)
Lubuskie Zaduszki Jazzowe 2022
Od samego początku ideą przewodnią Lubuskich Zaduszek Jazzowych jest prezentowanie muzyki jazzowej na najwyższym artystycznym poziomie kierując jednocześnie zaproszenia do najlepszych głównie polskich jazzmanów. Dzięki temu w ramach zaduszkowych koncertów wystąpili na Ziemi Lubuskiej m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Wojciech Karolak, Andrzej Dąbrowski, Jarek Śmietana, Włodzimierz Nahorny, Wojciech Karolak i Piotr Baron. Wszyscy prezentowali swoje własne, autorskie projekty.
Ważnym założeniem zaduszkowego cyklu koncertowego jest także prezentowanie jazzu w tych lubuskich miejscowościach, gdzie jazz gra się od święta albo nie pojawia się on w propozycjach koncertowych wcale. Po 14 latach koncertowych działań lista tych miejsc prezentuje się niezwykle okazale. Są to m.in. Krosno Odrzańskie, Żagań, Sulechów, Gubin, Słubice, Kostrzyn nad Odrą a także Zielona Góra. Lubuskie Zaduszki Jazzowe doczekały się także swojego monograficznego wydawnictwa, opracowanego przez Andrzeja Winiszewskiego, które ukazało się z okazji jubileuszowego 10-lecia imprezy przypadającego w roku 2018. Od samego początku organizatorem Lubuskich Zaduszek jest Zielonogórskie Stowarzyszenie Jazzowe.
Stanisław Soyka – wszechstronność ponad wszystko
Bohaterem tegorocznych Lubuskich Zaduszek Jazzowych jest Stanisław Soyka, jeden najbardziej rozpoznawalnych artystów w Polsce. Jego muzyczna wszechstronność i erudycja stawia go często ponad tradycyjnie pojmowanymi gatunkami i stylami. Soyka pojawił się na polskiej scenie muzycznej ponad cztery dekady temu jako wytrawny jazzowy wokalistka i doskonały wykonawca rasowych jazzowych standardów. Jednak jego muzyczna kariera i artystyczne zainteresowania wiodły go ku piosence. Mając niezwykły talent twórczy wylansował wiele rozpoznawalnych do dziś przebojów, zarejestrowanych i wydanych na kilkunastu albumach. Dokonał własnych opracowań m.in. sonetów Shakespeare’a, poezji Czesława Miłosza oraz piosenek na podstawie Tryptyku Rzymskiego Jana Pawła II. Niezwykle ceniona była jego współpraca z gitarzystą Januszem „Janiną” Iwańskim. Do muzyki swingowej powrócił po wielu latach podejmując współpracę z Big Bandem Rogera Berga. Równolegle pracuje i koncertuje również z triem Wojciecha Karolaka, którego po jego śmierci w zespole zastąpił Kajetan Galas grając na nieśmiertelnym Hammondzie B3. W tym też składzie Stanisław Soyka wystąpi podczas tegorocznych Lubuskich Zaduszek Jazzowych na Ziemi Lubuskiej.

 

 

Zobacz również
Szybki kontakt
Dołącz do nas